4746. Mindent megzabálnak a csigák - így lehet a legjobban védekezni ellenük!
Az országban egyre több helyen egyre nagyobb károkat okoz a csupasz csiga. Így védekezhetünk ellene!
Az országban egyre több helyen egyre nagyobb károkat okoz a csupasz csiga. Így védekezhetünk ellene!
Karácsonykor szívesen üljük körbe a gazdagon terített asztalt, az étkezés után pedig következhet egy finom bor, egy kis sütemény, és a beszélgetések alatt a szaloncukor is előkerül. Észre sem vesszük, de mire eljön az újév, nem csak kellemes pillanatokkal, de plusz kilókkal is gazdagabbak leszünk.
Különleges téli dísz lehet a télikertbe vagy hűvösebb szobába ez a szukkulens növényekből összeállított karácsonyfa-torony. Így készül:
A legkeresettebb piaci termék decemberben a friss hal mellett a mák és dióbél. Lássuk idén mennyiért juthatunk hozzá a legnagyobb fővárosi és vidéki piacokon. Piaci árles 2018 december.
2019 sem kezdődhet a bécsi filharmonikusok újévi koncertje nélkül, melyet a világ minden tájáról közel 40 millióan követnek nyomon. A zenei élményen túl évről-évre szebbnél-szebb virágkompozíciókban is gyönyörködhetünk, melyet a bécsi városi kertészek szorgos kezeinek munkáját dicséri.
Tisztelt Örsi G.! A képen az alma taplófoltosságának a tünetei láthatók. Ez a betegség elsősorban a tárolókban jelentkezik, de a szüret előtt is megjelenik. A Baldwin és a Golden Delicious fajtán a leggyakoribb. A tünetekre jellemző a hogy a gyümölcs héján elszórtan 2-3mm átmérőjű kerek határozott szegélyű a gyümölcshúsba mélyedő barna foltok láthatók. A gyümölcshúsban a héj alatt barna taplószerű foltok figyelhetők meg. Ezt a gyümölcs romlást tárolási betegséget a kálciumhiány okozza. A talaj nagyadagú kálium és magnézium tartalma okozza (ionantagonizmus). Kerüljük a nagyadagú műtrágyázást, helyette érett istállótrágyát használjunk. Valamint a szüret előtt 3-4 alkalommal 1-2 hetes időközönként kálcium tartalmú lombtrágyával permetezzük le az almafákat. A gyümölcsöt idejében kell leszedni és alacsony hőmérsékleten kell tárolni, kellő szellőzés mellett. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Nem a legkönnyebben lakásban tartható növény sajnos. Ennek az oka az, hogy magas páratartalmat szeret és 24 C fok körül érzi jól magát. Javaslom, hogy párásítsa és a talajt tartsa mindig enyhén nyírkosan. Tegye kb 23-25 C-ra és februárban ültesse át jó tőzeges talajba!
Üdvözlöm! A panelban a jó ellenálló növényeket érdemes tartani, pl: pletyka, rákvirág, vitorlavirág stb... Sajnos nehezebben tartható panelban növény a fényviszonyok miatt és az általában száraz levegő miatt!
Kedves Felícia! Ha nem muszáj, akkor javaslom a februárt várja meg legalább, addig is keveset öntözze!
Kedves Ági! Éppen ellenkezőleg! A képen nagyon hasznos gyógynövény van. Ez a máriatövis, népies nevén szamárkóró.