4746. Mindent megzabálnak a csigák - így lehet a legjobban védekezni ellenük!
Az országban egyre több helyen egyre nagyobb károkat okoz a csupasz csiga. Így védekezhetünk ellene!
Az országban egyre több helyen egyre nagyobb károkat okoz a csupasz csiga. Így védekezhetünk ellene!
Karácsonykor szívesen üljük körbe a gazdagon terített asztalt, az étkezés után pedig következhet egy finom bor, egy kis sütemény, és a beszélgetések alatt a szaloncukor is előkerül. Észre sem vesszük, de mire eljön az újév, nem csak kellemes pillanatokkal, de plusz kilókkal is gazdagabbak leszünk.
Különleges téli dísz lehet a télikertbe vagy hűvösebb szobába ez a szukkulens növényekből összeállított karácsonyfa-torony. Így készül:
A legkeresettebb piaci termék decemberben a friss hal mellett a mák és dióbél. Lássuk idén mennyiért juthatunk hozzá a legnagyobb fővárosi és vidéki piacokon. Piaci árles 2018 december.
2019 sem kezdődhet a bécsi filharmonikusok újévi koncertje nélkül, melyet a világ minden tájáról közel 40 millióan követnek nyomon. A zenei élményen túl évről-évre szebbnél-szebb virágkompozíciókban is gyönyörködhetünk, melyet a bécsi városi kertészek szorgos kezeinek munkáját dicséri.
A napvirág (Helianthemum sp.) évelő, örökzöld törpecserje, általában májustól júliusig virágzik. Sziklakertben, kőfalak mellett, meleg napos helyen érzi otthon magát. Elvirágzás után vagy kora tavasszal vissza lehet metszeni. Télen mulccsal vagy fenyőgallyal érdemes a növényt védeni a szélsőséges időjárástól.
A galagonya termését a teljes érés előtt kellett volna begyűjteni, mikor már megpirultak, de még nem lágyultak meg. Ez az időjárástól függően júliustól szeptemberig tarthat. Esetleg hűvösebb helyen találhat még szedésre és szárításra alkalmas termést.
Ősszel csak az elvirágzott rózsszárakat kell valamennyire visszametszeni és takarni a téli fagyok ellen. A tényleges metszés tavasszal történik, mikor látszik, hogy a rózsatő hogyan vészelte át a telet. Bővebben az alábbi cikkekben:
A hanga vagy csarab (Calluna vulgaris) kis igényű törpecserje, Skóciában szinte mindent beborít. A legfontosabb amire figyelnünk kell, hogy savanyú talajt igényel, meszes talajban nem él sokáig. Balkonon vagy a kertben is nevelhető, napsütéses helyen, laza, savanyú talajban. Ősszel elvetheti magjait, télire letakarva néhány gallyal. Mészben szegény vízzel kell locsolni, óvakodva a pangó víz kialakulásától. A kifejlett növényt elvirágzás után ill. tavasszal is vissza kell metszeni, hogy ne öregedjen el. Egy csodaszép őszi-téli balkon virág: csarab
A növény neve: köszvényes palackcserje (Jatropha podagrica), Közép-Amerikai származású a kutyatejfélék családjába tartozó növény. Fűtött szobában a világos, napos helyet kedveli. Mérsékelt öntözést igényel, mivel gumósan megvastagodott testében vizet raktároz. (Eredeti élőhelyén a száraz évszakban leveleit teljesen elhullajtja, és ebből a vízraktárból él a következő nedves időszakig.) <p>Ősszel nálunk is lehullajthatja leveleit, ilyenkor tavaszig nem is kell locsolni, csak a friss hajtások megjelenésekor kell elkezdenünk ismét az öntözést.