4801. Édesburgonya palánta nevelése egyszerűen házilag
Vegyünk néhány szem batátát és próbáljunk otthon saját palántát nevelni a gumók hajtatásával. Mutatjuk a trükkjét!
Vegyünk néhány szem batátát és próbáljunk otthon saját palántát nevelni a gumók hajtatásával. Mutatjuk a trükkjét!
Virágzás idején is előfordulhat olyan növényvédelmi helyzet, ami azonnali beavatkozást igényel. Ilyenkor azonban tekintettel kell lenni a beporzó rovarokra, akiknek védelme nem csak jogszabályi kötelezettség, hanem saját jól felfogott érdekünk is.
Ha Húsvét, akkor tojásfestés. Még mindig a legszebb hímes tojások az írókával megrajzolt viaszlenyomatos technikával készült egyedi darabok, de az idei tavasz nem múlhat el trendi sárkánytojás nélkül sem. Trónok harca rajongó locsolókat biztosan leveszi a lábáról!
Április utolsó hétvégéjén várják a városi kertészeket, növény, virág, gasztronómia és a természetes dizájn rajongóit a budai arborétumba! Nyít a tavaszkert 2019 Dísznövény Szakkiállítás és vásár!
Az Európai Unió az elmúlt években felülvizsgálta az 1977 óta működő növény-egészségügyi rendszert. A 2016 októberében elfogadott új közösségi rendeletet 2019. december 14-től kell alkalmazniuk a tagállamoknak.
A kép alapján egyértelműen nem látszik hogy pontosan melyik, de úgy tűnik, hogy a diófa kérgét egy kártevő támadta meg. Legfontosabb teendő tavaszra marad, mindenképp télvégi lemosó permetezésben kell részesíteni a fát, a felnyílt kérget kefével érdemes lekaparni előtte, hogy a permetlé ott is teljesen beborítsa a fát.
A szelídgesztenye valóban jobban termékenyül, ha nem csak egy, hanem több példányát ültetjük kertünkbe. A szelídgesztenye egyivarú (virága csak vagy női vagy hímvirág), és egylaki (tehát mind a női, mind hím megtalálható egy fán). Viszont gyakran előfordul, hogy az egyik hamarabb virágzik, mint a másik (nőelőző), és így a kívánt megporzás elmarad. Ültetvényekben 4-5 soronként szoktak egy pollenadó fajtát ültetni.
A klíviát viszonylag ritkán kell átültetni, ilyenkor tápanyagban gazdag virágföldet válasszunk számára. A klíviát a tövétől óvatosan leválasztott erős sarjakról lehet szaporítani, vigyázva, hogy törékeny gyökereiből minnél többet megóvjunk. Legjobb időpont erre a virágzás után, tavasszal adódik, mikor könnyen begyökeresednek a sarjak. Mindenképp érdemes megpróbálkozni a levágott gyökerű sarj átültetésével is, de nem biztos hogy túl fogja élni a beavatkozást.
Sajnos kimondottan hibiszkuszról szóló könyvet nem ismerek, de mint gyakori szoba-, illetve dézsás növény a legtöbb ilyen témájú könyvben szerepelni szokott.
Fagyérzékenysége miatt valószínű, hogy nem elterjed nálunk ez a fajta, de érdemes lenne megpróbálni Kerti címtárunk Díszfaiskolai termesztőitől vagy kértészeteitől egy árajánlatot kérni, hátha ők termesztenek vagy forgalmaznak hasonló fajtát.