4801. Édesburgonya palánta nevelése egyszerűen házilag
Vegyünk néhány szem batátát és próbáljunk otthon saját palántát nevelni a gumók hajtatásával. Mutatjuk a trükkjét!
Vegyünk néhány szem batátát és próbáljunk otthon saját palántát nevelni a gumók hajtatásával. Mutatjuk a trükkjét!
Virágzás idején is előfordulhat olyan növényvédelmi helyzet, ami azonnali beavatkozást igényel. Ilyenkor azonban tekintettel kell lenni a beporzó rovarokra, akiknek védelme nem csak jogszabályi kötelezettség, hanem saját jól felfogott érdekünk is.
Ha Húsvét, akkor tojásfestés. Még mindig a legszebb hímes tojások az írókával megrajzolt viaszlenyomatos technikával készült egyedi darabok, de az idei tavasz nem múlhat el trendi sárkánytojás nélkül sem. Trónok harca rajongó locsolókat biztosan leveszi a lábáról!
Április utolsó hétvégéjén várják a városi kertészeket, növény, virág, gasztronómia és a természetes dizájn rajongóit a budai arborétumba! Nyít a tavaszkert 2019 Dísznövény Szakkiállítás és vásár!
Az Európai Unió az elmúlt években felülvizsgálta az 1977 óta működő növény-egészségügyi rendszert. A 2016 októberében elfogadott új közösségi rendeletet 2019. december 14-től kell alkalmazniuk a tagállamoknak.
Kedves Maxin, én gyapjastetűt írtam, nem lapostetűt :)A lapostetű (Pthirus pubis) egy élősködő rovar, mely az emberi szőrzetben él és vérrel táplálkozik. Permetezze Actara, Chess, Mospilan vagy Decis nevű szerek egyikével.
Tavasszal virágzó szellőrózsák: Csinos szellőrózsa (Anemone blanda) és a Koronás szellőrózsa (Anemone coronaria) Szaporításuk:Mindkettőt magvetéssel is szaporíthatjuk. A csinos szellőrózsa magjainak hideghatásra van szükségük, ezért a magokat szórjuk a cserépben lévő földre, és a kert védett zugába tegyük. Takarjuk, hogy az egerek és a madarak kárt ne tudjanak benne okozni, de kapjon a téli csapadékból. Kora tavasszal vigyük védett helyre, pl. garázsba, gondoskodjunk a nedvességről. Az első évben nagyon kicsi gumót nevel, ezért legalább két évig ne bolygassuk.A koronás szellőrózsa magjait elvirágzás, begyűjtés után rögtön vethetjük. A magok szöszösek, ezért a nedvességet csak úgy tudjuk biztosítani, ha a cserepet beállítjuk egy vízzel teli tálba. 18-20oC hőmérsékleten tartsuk csírázásig. A magoncokat a szabadban neveljük tovább.Másik szaporítási mód, hogy a gumókat vágjuk fel.
Tisztelt Tavaszi! A képen látható növény a Deutzia x rosa. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Csíkos szörnyeteg? :) Ő egy egyszerű mezei tücsök (Gryllus campestris)
Kedves Gyula, a gyógynövény gyűjtés szabályai és a begyűjtés időpontjai (minőségi előírásai) az alábbi pdf-ben részletesen le van írva: http://www.gyogynovenyszovetseg.hu/wtDocument/browse/root/gyujtes.pdf