4801. Édesburgonya palánta nevelése egyszerűen házilag
Vegyünk néhány szem batátát és próbáljunk otthon saját palántát nevelni a gumók hajtatásával. Mutatjuk a trükkjét!
Vegyünk néhány szem batátát és próbáljunk otthon saját palántát nevelni a gumók hajtatásával. Mutatjuk a trükkjét!
Virágzás idején is előfordulhat olyan növényvédelmi helyzet, ami azonnali beavatkozást igényel. Ilyenkor azonban tekintettel kell lenni a beporzó rovarokra, akiknek védelme nem csak jogszabályi kötelezettség, hanem saját jól felfogott érdekünk is.
Ha Húsvét, akkor tojásfestés. Még mindig a legszebb hímes tojások az írókával megrajzolt viaszlenyomatos technikával készült egyedi darabok, de az idei tavasz nem múlhat el trendi sárkánytojás nélkül sem. Trónok harca rajongó locsolókat biztosan leveszi a lábáról!
Április utolsó hétvégéjén várják a városi kertészeket, növény, virág, gasztronómia és a természetes dizájn rajongóit a budai arborétumba! Nyít a tavaszkert 2019 Dísznövény Szakkiállítás és vásár!
Az Európai Unió az elmúlt években felülvizsgálta az 1977 óta működő növény-egészségügyi rendszert. A 2016 októberében elfogadott új közösségi rendeletet 2019. december 14-től kell alkalmazniuk a tagállamoknak.
Kedves Kovácsszegi Lászlóné! TAvasszal a lecsípett rész felett 1-2 cm-el megint vágja le, akkor már szerintem egészen biztos, hogy szép koronája lesz nyárra!
Üdvözlöm! HA az árudában nem volt ráírva (a porzókat kéké szalaggal, a termőket pirossal szokták jelezni), akkor csak a telepítés után egy év múlva fog kiderülni, mégpedig a virágokból, mert nincs ivari kétalakiság. KÉrem, ha virágoznak, akkor küldje el a képeket és megmondom pontosan! Egyébként a harmadik évben válik termővé!
Üdvözlöm! Tavasszal javaslom az átültetést. Általános virágföld megfelelő és 1-2 számmal nagyobb cserépbe át is ültetheti az anyanövényt, a kölyköket méretűknek megfelelő kis cserépbe.
KEdves Robi! Tavasszal el kell vetni (március eleje) cserépbe és ha kikelnek (rendszeres, napi öntözés mellett) a növénykék, akkor ősszel, amikor már 1 cm vastag minimum, akkor lehet szemezni, illetve oltani a növényt. A gyökérnyakba kell végezni, hogy a kivánt fajta növekedjen tovább, de ehhez azért kell gyakorlat!
Üdvözlöm! A Pepino Dél-Amerikából származó növény. A teleltetése nagyon problémás (ahogy Önnél is látszik), ezért egyéves növénynek termesztik nálunk. HA sikerül is a teleltetése, akkor is tavaszra egy erőtlen, nem szép satnya növény lesz,mint pl.: a muskátli. A muskátlit sem javaslom soha telelésre! A pepinora visszatérve: meleg helyen teleltesse, ahol van fény és 7 C-alá nem megy a hőmérséklet. Tavasszal szedjen dugványokat a növényről és dobja ki az anyanövényt, mert nem lesz rajta megfelelő gyümölcs, illetve kisebbek lesznek a termések és nem is lesz olyan ízű.