4816. Bíborherétől piroslanak a mezők májusban
Egyre több helyen találkozhatunk a zöldtrágyanövényként ültetett bíborherétől pirosló mezőkkel. Nézd, milyen csodás látvány!
Egyre több helyen találkozhatunk a zöldtrágyanövényként ültetett bíborherétől pirosló mezőkkel. Nézd, milyen csodás látvány!
Az elmúlt napokban a Fővárosban lehulló nagymennyiségű csapadék, illetve szeles időjárás következtében megnövekedett a fák megdőlésének, esetleges kidőlésének veszélye. - hívja fel a figyelmet a Főkert Zrt.
Májusban nyitja meg kapuit a fertődi Esterházy-kastély megújult rózsakertje, amelyben májustól szeptemberig több mint 8000 rózsatő pompázik.
Az üvegházak komoly erőforrást jelentenek a hazai zöldségtermesztésben: ez év végéig közel kilencvenegy hektár üvegház épül.
A szamóca a bogyós gyümölcsök királynője, méltán az egyik legnépszerűbb gyümölcsünk. Megérdemli, hogy helyesen a nevén nevezzük!
Betegség nyomát nem látom! Ezen növényeknél a helytelen tartásmód miatt (is)gyakran jelennek meg különböző levélfoltosságok ami alapjában véve (általában) nem a betegség jele, hanem a növény reakciója. (pl.gyenge tápanyagellátás, kevés fény, túlzott meleg stb.) sok fényt, légmozgást és hűvöset (14-18 fok) szeret.
Tekintettel arra, hogy fényképet nem küldött, csak feltételezésem van a kártevőről: a vándorpajzstetvek, amikor még nem borítja hátukat a fehéres viaszréteg, hasonlóak az ászkákhoz. A pajzstetvek alattomos, gyorsan felszaporodó, rejtetten élő kártevők: mire észreveszik, különösen télen, már szinte az egész növényt ellepik, gyakran a szomszédos növényeket is. Szappanos-vízes fogkefés finom dörzsöléssel a többségét távolítsa el, ha lehet, érdemes visszametszeni a növényt. A kisebb lombú virágot 3-4 alkalommal permetezze le Actara rovarölő szerrel hetente. A maradék permetlével minden alkalommal öntözze be a növény talaját víz helyett. Ez a kártevő gyakran a talajba is behúzódik. A kezeléssorozat után rendszeresen figyelje, hogy nem maradtak-e fenn egyedei. Polifág kártevő, a szobában található valamennyi növényre rátelepedhet, érdemes minden növényt alaposan átvizsgálni, és megelőzésképpen lekezelni. A leírt kezeléseket csak olyan helységben végezze, ahol folyamatosan nem tartózkodnak.
Ha valóban ezt a hagymát vásárolta, akkor ez egy afrikában honos növény, tehát nem télálló hazánkban. Mi még nem találkoztunk vele a magyar kereskedelemben, nagyon ritka faj. Gratulálunk, ha sikerült hozzájutnia. Irodalom valóban nincs róla magyarul, csak egy Amazon.com- n kapható könyvben található több róla, ami Dél-Afrika hagymás növényeiről szól.
Ennél a növénynél a metszés csak alakformáló, igazából ha kikerül napra, persze szoktatással, akkor virágozni is fog. A túl hosszú ágakat célszerű visszavágni, hogy legyen a fácskának szép formája!
Csak egy ilyen fajta van, a teljes neve Meteor korai, de röviden csak Meteor-nak emlegetik.