4816. Májusi díszfák pinkben: júdásfa, galagonya és vadgesztenye
Neked melyik május legszebb díszfája: az érdekes formájú, törzsön, rózsaszín csomókban nyíló júdásfa vagy a teltvirágú kárminpiros galagonya, esetleg a húspiros vadgesztenye?
Neked melyik május legszebb díszfája: az érdekes formájú, törzsön, rózsaszín csomókban nyíló júdásfa vagy a teltvirágú kárminpiros galagonya, esetleg a húspiros vadgesztenye?
Nem szoktunk hozzá az ideihez hasonló változékony, először meleg száraz, majd nedves és hűvös tavaszhoz. Őszibarackon a tafrina, kajszin a sztigminás levéllukacsosodást okozó gomba fertőz erősen.
Egyre több helyen találkozhatunk a zöldtrágyanövényként ültetett bíborherétől pirosló mezőkkel. Nézd, milyen csodás látvány!
Az elmúlt napokban a Fővárosban lehulló nagymennyiségű csapadék, illetve szeles időjárás következtében megnövekedett a fák megdőlésének, esetleges kidőlésének veszélye. - hívja fel a figyelmet a Főkert Zrt.
Májusban nyitja meg kapuit a fertődi Esterházy-kastély megújult rózsakertje, amelyben májustól szeptemberig több mint 8000 rózsatő pompázik.
Kedves Aranka! A válasz nem könnyű, mert nincs virág. A két szélső Echinocereus nemzetség valamelyik faja lehet. A középső egy cereus faj a hajas oszlopkaktuszok közül. Kifejlettebb állapotukban könnyebb lesz meghatározni. Ficzere Miklós
Kedves Aranka! A két gömböc Gymnocalycium saglione, a másik Opuntia microdasys. Hüvös helyen kellene tartania, egészen 4-5 C°-ig, és ne öntözze. Keresse a Debreceni Pozsgástár c. folyóiratot. A pozsgás növényekről sok érdekeset olvashat benne. Üdv.: Ficzere Miklós
A képen látható növény egy veronikacserje - Hebe sp. - kistermetű, örökzöld cserje. Nyáron virágzik a levelek hónaljában: apró, fehér füzérekben nyílik. Ehhez humuszos, üde talajt, tűző naptól védelmet, télen pedig - extrém hideg esetén - fagyvédelmet igényel. Maximum 50-100 cm magasra nő, ezért ideális sziklakertbe, kőedénybe.
Én nem kevernék bele több trágyát, inkább további komposzttal lazítanám a keveréket.
A lemosó permetezést a téli fagyok elmúltával, közvetlenül a rügyfakadás előtt ajánlatos elvégezni, mert a károsítók is ilyenkor kezdik meg élettevékenységüket és a meglazult rügypikkelyek alá könnyebben behatolnak a növényvédő készítmények. A szőlő- és a gyümölcsültetvényekben régóta ismert, fontos védekezés az őszi lemosó permetezés is, ennek ellenére kevesen végzik el a lombhullás végén ezt a kezelést. Emiatt a szőlőben sok a tőkepusztulás, gyümölcsöseinkben is könnyebben terjednek a gutaütésszerű pusztulások, és egyéb súlyos betegségek. De-mint a csatolt cikkben olvashatja- téli permetezést is csinálhat.