4816. Májusi díszfák pinkben: júdásfa, galagonya és vadgesztenye
Neked melyik május legszebb díszfája: az érdekes formájú, törzsön, rózsaszín csomókban nyíló júdásfa vagy a teltvirágú kárminpiros galagonya, esetleg a húspiros vadgesztenye?
Neked melyik május legszebb díszfája: az érdekes formájú, törzsön, rózsaszín csomókban nyíló júdásfa vagy a teltvirágú kárminpiros galagonya, esetleg a húspiros vadgesztenye?
Nem szoktunk hozzá az ideihez hasonló változékony, először meleg száraz, majd nedves és hűvös tavaszhoz. Őszibarackon a tafrina, kajszin a sztigminás levéllukacsosodást okozó gomba fertőz erősen.
Egyre több helyen találkozhatunk a zöldtrágyanövényként ültetett bíborherétől pirosló mezőkkel. Nézd, milyen csodás látvány!
Az elmúlt napokban a Fővárosban lehulló nagymennyiségű csapadék, illetve szeles időjárás következtében megnövekedett a fák megdőlésének, esetleges kidőlésének veszélye. - hívja fel a figyelmet a Főkert Zrt.
Májusban nyitja meg kapuit a fertődi Esterházy-kastély megújult rózsakertje, amelyben májustól szeptemberig több mint 8000 rózsatő pompázik.
Az említett gyomírtószer csak a magról kelő egyszikű gyomnövényeket pusztítja el. Évelő egyszikűekre használható a Focus ultra, Pantera 40, valamint a Select super termékek valamelyike, a használati utasítás szerint alkalmazva!
Kedves Rita! Elég nehéz ebből megállapítani, de elképzelhető hogy valami gomba betegség. Figyelje a leveleken elszíneződéseket, az esetleges eltéréseket. Addig is javaslom, hogy permetezze le: Dithane nevű szerrel, egy levél 10 liter vízbe, illetve tehet hozzá Actara nevű rovar ölőt is!
Igen, próbáljon meg még egy tövet beszerezni, ezzel jelentősen javulnának a beporzás esélyei.
Igen, természetesen eleinte nem lesz szép az alakja, de idővel a növény kompenzálja a metszést, és arányos lesz, némi "bonsai" jelleggel. Kora tavasztól nyár közepéig lehet metszeni.
Segítségünkre lenne, ha leírná, mit lát. Az egyik fotón pókhálószerű képződményt látok, ez takácsatkára utalhat. A hajtások ilyen torzulását okozhatja vírusbetegség is, ami ellen sajnos nincs védekezési mód. Üdvözlettel: Növényorvos