4816. Májusi díszfák pinkben: júdásfa, galagonya és vadgesztenye
Neked melyik május legszebb díszfája: az érdekes formájú, törzsön, rózsaszín csomókban nyíló júdásfa vagy a teltvirágú kárminpiros galagonya, esetleg a húspiros vadgesztenye?
Neked melyik május legszebb díszfája: az érdekes formájú, törzsön, rózsaszín csomókban nyíló júdásfa vagy a teltvirágú kárminpiros galagonya, esetleg a húspiros vadgesztenye?
Nem szoktunk hozzá az ideihez hasonló változékony, először meleg száraz, majd nedves és hűvös tavaszhoz. Őszibarackon a tafrina, kajszin a sztigminás levéllukacsosodást okozó gomba fertőz erősen.
Egyre több helyen találkozhatunk a zöldtrágyanövényként ültetett bíborherétől pirosló mezőkkel. Nézd, milyen csodás látvány!
Az elmúlt napokban a Fővárosban lehulló nagymennyiségű csapadék, illetve szeles időjárás következtében megnövekedett a fák megdőlésének, esetleges kidőlésének veszélye. - hívja fel a figyelmet a Főkert Zrt.
Májusban nyitja meg kapuit a fertődi Esterházy-kastély megújult rózsakertje, amelyben májustól szeptemberig több mint 8000 rózsatő pompázik.
Kedves Maxin, én gyapjastetűt írtam, nem lapostetűt :)A lapostetű (Pthirus pubis) egy élősködő rovar, mely az emberi szőrzetben él és vérrel táplálkozik. Permetezze Actara, Chess, Mospilan vagy Decis nevű szerek egyikével.
Tavasszal virágzó szellőrózsák: Csinos szellőrózsa (Anemone blanda) és a Koronás szellőrózsa (Anemone coronaria) Szaporításuk:Mindkettőt magvetéssel is szaporíthatjuk. A csinos szellőrózsa magjainak hideghatásra van szükségük, ezért a magokat szórjuk a cserépben lévő földre, és a kert védett zugába tegyük. Takarjuk, hogy az egerek és a madarak kárt ne tudjanak benne okozni, de kapjon a téli csapadékból. Kora tavasszal vigyük védett helyre, pl. garázsba, gondoskodjunk a nedvességről. Az első évben nagyon kicsi gumót nevel, ezért legalább két évig ne bolygassuk.A koronás szellőrózsa magjait elvirágzás, begyűjtés után rögtön vethetjük. A magok szöszösek, ezért a nedvességet csak úgy tudjuk biztosítani, ha a cserepet beállítjuk egy vízzel teli tálba. 18-20oC hőmérsékleten tartsuk csírázásig. A magoncokat a szabadban neveljük tovább.Másik szaporítási mód, hogy a gumókat vágjuk fel.
Tisztelt Tavaszi! A képen látható növény a Deutzia x rosa. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Csíkos szörnyeteg? :) Ő egy egyszerű mezei tücsök (Gryllus campestris)
Kedves Gyula, a gyógynövény gyűjtés szabályai és a begyűjtés időpontjai (minőségi előírásai) az alábbi pdf-ben részletesen le van írva: http://www.gyogynovenyszovetseg.hu/wtDocument/browse/root/gyujtes.pdf