4821. 2019-es ígéret: 91 hektár zöldségtermesztő üvegház épül
Az üvegházak komoly erőforrást jelentenek a hazai zöldségtermesztésben: ez év végéig közel kilencvenegy hektár üvegház épül.
Az üvegházak komoly erőforrást jelentenek a hazai zöldségtermesztésben: ez év végéig közel kilencvenegy hektár üvegház épül.
A szamóca a bogyós gyümölcsök királynője, méltán az egyik legnépszerűbb gyümölcsünk. Megérdemli, hogy helyesen a nevén nevezzük!
Bemutatkozik három majdnem feledésbe merült ősi gabonafajta, az alakor, a kamut és a tönkölybúza. Ismerjük meg előnyeiket és modern konyhai felhasználásukat!
Egy új paradicsomot károsító vírus felbukkanására hívja fel a figyelmet a Nébih. Az Európában már egy-egy helyen megjelenő tobamovírus eladhatatlanná teszi a termést.
A sok eső miatt jelentősen kevesebb, ezért drágább is lehet idén a cseresznye - közölte a FruitVeb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács alelnöke az MTI-vel.
A fiatal, egy-két éves növényeket a kitakarás után vagy a kiültetést követően vágjuk vissza, mert így dúsan elágazó bokrokat kapunk. A metszést a nyár folyamán is megismételhetjük. Ősz vége felé a töveket takarni kell, vagy fel kell szedni és fagymentes helyre vinni. A felszedett és becserepezett töveket világos, alacsony hőmérsékletű helyiségben, mérsékelt öntözés mellett teleltethetjük át. A rozmaring télen is hoz új hajtásokat; a lakást is díszíti és közben kellemes illattal frissíti a levegőt.
Az orgona kiírtása meglehetősen nehéz számos gyökeréből sarjhajtások fejlődnek, és ezek még évek után is megjelenhetnek. Az eredményes védekezés a mechanikai( ásóval, csákánnyal a talajban elérhető gyökerek kivágása, eltávolítása) mellett a hajtások lepermetezése bármelyik glifozát hatóanyagú gyomirtószerrel. Ezek a herbicidek csak a zöld lombon keresztül szívódnak fel, és jutnak le a gyökérbe, tehát majd csak a tavaszi lomb kifejlődése után végezhető a kezelés. A levelek lepermetezését többször javaslom megismételni. Cél, hogy a gyökérbe is lejusson a herbicid, hiszen ott tudja kifejteni az ölő hatását. Egy évi munka valószínűleg nem hoz végleges eredményt. Három éve küzdünk a kert fáira és a kerítésre felfutó vadszőlő és komló ellen, valamint a bodza elszaporodása ellen. Mi a megoldás?
Abban az esetben, ha a növény éppen növekedési időszakban van és csak az alsó 1-2 levél sárgul akkor természetes folyamat. Viszont ha az összes levél(kivéve azt amelyiket éppen fejleszti)kornyadozik, akkor baj van. Ez a baj lehet túlöntözéstől (ez a gyakori)vagy a nem megfelelő talajsűrűségtől. Ez utóbbi esetben lehet, hogy ritkán öntözöl, de a közeg nem tud kiszáradni ill.a sűrűsége miatt a gyökerek nem jutnak levegőhöz. Javaslom, vedd ki az ültetőközegből és akkor meglátod. Ha a gyökerei elhaltak vagy egyáltalán nincsenek, akkor a fentebb leírtak történtek. Azonnali átültetés, ha lehet ne!!!!! Mezőgazdasági boltban vásárolt "orchidea talaj"-ba, ha nincs más lehetőség akkor abba de úgy, hogy az egészet átrostálod egy nagy lyukú rostán és csak a nagy darabokba ültesd vissza. A többi kuka. Ha épek és egészségesek a gyökerek akkor:vagy megfázott (azt kiheveri) vagy betegség támadta meg (bár ez utóbbinak nem az elsárgult levél a jele) ha beteg, akkor olyan szerre lesz szükség, amely gomba és baktérium ellen javallott. Ezzel reggel áztatóra permetezni a növényt majd 10 nap múlva ismételni. sok sikert üdv
Az első egy aloe, de lehet haworthia is, a 2. agave sp., a 3. egy crassula féle. A növények fejlettségi szintje és a képek minősége, valamint a nagyítási lehetőség hiánya miatt többet mondani nem tudok. Üdv.: Ficzere Miklós
Én úgy látom, hogy kinyílási sorrendben alulról felfelé haladva teszi ezt, ami arra vall,hogy elvirágzik. Viszont a cserépben lévő talaj az biztos,hogy orchideatalaj? Én úgy látom, hogy neki nem ez a megfelelő közeg!