4826. Jobb és olcsóbb lehet a baracktermés 2019-ben
Az idén az átlagosan 25 ezer tonnás kajszibarack termésnél valamivel többre, míg az őszibaracknál a fagyok miatt közepes, 30-35 ezer tonnás termésre számít a FruitVeb.
Az idén az átlagosan 25 ezer tonnás kajszibarack termésnél valamivel többre, míg az őszibaracknál a fagyok miatt közepes, 30-35 ezer tonnás termésre számít a FruitVeb.
Az átázott talajból kigőzölgő pára még sokáig biztosítani fogja azt a folyamatos levélnedvességet, melynél szaporodhatnak, fertőzhetnek a gombák.
Végre az idő is kedvez a szamócaszezonnak! 520 Ft-tól szedhetünk mi magunk is, 750 Ft-tól már egyes piacokon is beszerezhetjünk kedvenc gyümölcsünket. Zöldség-gyümölcs piaci árak 2019. június 6.
Bár tényleg kissé kellemetlen illatú virág a bársonyvirág, gyönyörű sárga színfoltot varázsol a kertükbe, teraszunkra, s még a nyári hőséget is elviseli. Változatos megjelenésűek, ezért biztosan találunk olyan fajtát, ami nekünk is tetszik!
Egy új összehasonlító tanulmány szerint a növények kihalása 500-szor gyorsabban zajlik, mint az természetes módon történne.
Nagyon hálás virág és a hideget is jól tűri. A neve Skimmia japonica, vagyis az örökzöld japán dérbabér, állítólag kipusztíthatatlan:) És nagyon szép!
A virág Spathiphyllum, más néven vitorlavirág. A mellékelt cikkben kap információt a gondozásáról!
A növényt nyáron tegyük ki a szabadba, ilyenkor még hűvös lehet neki. Válasszunk neki egy nagyobb dézsát, vagy virágtartót, és ültessük laza jó minőségű virágföldbe. Soha ne használjunk kerti földet a növény ültetéséhez, mert könnyen megfertőzhetjük a növényt. Nyáron válasszunk neki egy déli fekvésű napos meleg helyet a kertben, vagy teraszon. Rendszeresen öntözzük a növényt, soha ne hagyjuk kiszáradni a földjét, de vigyázzunk, hogy ne legyen alatta pangó víz, hetente egyszer nyáron tápoldatozzuk speciális mediterrán tápoldattal. Jobb helyen van dézsában, mint a szabad földben, a téli hidegek miatt. Ősszel vigyük be a növényt teleltetni. Mindig nagyon fontos, hogy olyan helyiséget válasszunk, a növény számára ahol van elegendő fény.
Az a szép, liliomhoz hasonlatos fa a magnóliafa. Épp most virágzik és gyönyörű. Kisebb és nagyobb változata is egyaránt megtalálható.
A mellékelt cikkben olvashat a védekezésről. Üdvözlettel, Édenkertész