4866. Ingyen nő az árokparton, ha így használod, csodát tesz a konyhakertben
Gombás fertőzések kevésbé tudják felütni a fejüket a kertünkben, ha egészséges, jól táplált növényeink vannak. Ezt a növényt vesd be ellenük!
Gombás fertőzések kevésbé tudják felütni a fejüket a kertünkben, ha egészséges, jól táplált növényeink vannak. Ezt a növényt vesd be ellenük!
Közép-Európa legnagyobb virágzó indiailótusz-állománya (Nelumbo nucifera) látható teljes pompájában a hétvégén Szegeden.
Július 28-án betöltötte 100. évét Bálint György, népszerű nevén Bálint gazda Prima Primissima-díjas kertészmérnök, újságíró, a mezőgazdasági tudományok kandidátusa, volt országgyűlési képviselő, az edenkert.hu korábbi szerzője.
Július végére változékony, csapadékos időjárás köszöntött ránk. Úgy vélem, hogy a legtöbb kertben ismételő kell venni a permetezőgépet.
Egyes ernyősvirágzatú termesztett és vadon növő növények sejtnedve a bőrfelületre kerülve égési sérülésre emlékeztető hólyagosodást idézhet elő, ezért az arra érzékenyek esetében nem árt a fokozott elővigyázatosság! Lássuk, mely növényekkel kell vigyáznunk!
Bár a képen a bútor jobban látszik, mint a növény szára, de azért, talán jól sejtem, hogy ez a növény egy buzogányvirág (Dieffenbachia sp.) féle. Mutatós növény, szereti a vizet és a világos helyet, szárazságban és hideg hatására alsó leveleit folyamarosan elpotyogtatja. Tejnedve mérgező, vigyázni kell vele.
A birs önmeddő gyümölcsfaj, ezért legalább 2-3 fajtát kell egymás közelébe telepíteni ahhoz, hogy teremjen. Korai-Középidejű- és kései virágzású fajták ismeretesek, ültetéskor úgy kell összeválogatni a fajtákat, hogy virágzási idejük nagyban átfedjék egymást. Ha egy kertben csak egy - de ternő - birsalmát lát, akkor az azt jelzi, hogy a közelben biztos van másik birsfaj is.
Ha jól sejtem a kertből liszteske nevű kártevőt költöztett a szobájába. Az alábbi cikkből kiderül, hogy hogyan néz ki ez a kis ´ragadozó´, s hogy hogyan lehet védekezni ellene. Mivel a sárga színt szereti, meg lehet próbálkozni sárga, ragadós színcsapda elhelyezésével a virág közelébe.
Az idő előtti levélhullás általában a túlöntözés jele, míg a bogyók gyors elsorvadása túl száraz levegőre utal. A korallbogyó a magas páratartalmat és a 20 fok alatti hőmérsékletet kedveli, télen édemes még hűvösebbre 10-15 fok körül hőmérsékletű szobába helyezni és ritkábban öntözni. A túlöntözésnek és a kevés locsolásnak is lehetnek hasonló tünetei, azt kéne kideríteni, hogy evvel a korallbogyóval melyik eset áll fenn. Ehhez hozzásagít alábbi cikkünk is.
A banán rendkívül tápanyag- víz, és páraigényes növény. Rendszeres locsolást, párologtatást és átültetést kíván ahhoz, hogy mgefelelően növekedhessen. Igaz, hogy tavasz a szobanövények átültetésének időszaka, de ha a banán rossz állapotban van, érdemes már most átültetni, nehogy tovább gyengüljön.