4886. Repülni vágysz? Hát szállj!
Ha annyit hallgattad, hogy “Szállj velem..”, hogy kedvet kaptál a repüléshez, akár repülővel, akár ejtőernyővel vagy épp hőlégballonnal, akkor ne habozz, keresd meg az életre szóló élményt!
Ha annyit hallgattad, hogy “Szállj velem..”, hogy kedvet kaptál a repüléshez, akár repülővel, akár ejtőernyővel vagy épp hőlégballonnal, akkor ne habozz, keresd meg az életre szóló élményt!
A friss méhpempő rendszeres fogyasztása meggátolja az agysejtek pusztulását, illetve ennek megőrzése érdekében energiával látja el az agysejteket, javítva ezzel az agyi működést.
Egy kertről mindenkinek más jut az eszébe. Van, akinek a romantika, másoknak a hatalmas medencés partik és a csábítás, a két lábbal a földön állók pedig azt kérdezik: jó, jó, de mennyiből lehet kihozni és fenntartani egy valóban trendi kertet?
Valószínűleg kevés olyan embert hord a Föld a hátán, aki ne szeretne gazdag lenni. Az önérzetesebbek persze azonnal kijelentenék, hogy nekik nem is igazán a pénzre van szükségük, hanem azokra az élményekre, amiket megvehetnek rajta: egy világ körüli útra, vagy arra, hogy segítsenek a rászorulókon. Akárhogy is, a tapasztalat azt mutatja, hogy pénzből sosem elég, mert akinek van, az még többet akar – mintha az ördögi körből nem lehetne kiszállni.
Sokan az ősz beköszöntével beviszik teleltetni a muskátlit, vagy a nyári virágok pusztulása után egyszerűen parlagon hagyják a balkonládákat. Azonban mindkettőnél jobb megoldás, ha ilyenkor is virágba díszítjük a teraszt, hiszen lehetséges!
Ha más megoldás nincs a növény számára, akkor szerintem bírnia kell, bár sok fényt igényel ilyenkor, azt azért figyelembe kellene venni!
Erősen trágyázott talajnál gyakori, hogy a trágya megégeti a gyökérzetet vagy annak egy részét. leírása alapján ez történhetett a virágoknál. A selyemakácra vonatkozó kérdésnél nem adta meg a növények korát vagy méretét. A kikelő magoncoknak 0,5 - 1 literes is elég, később a növekedés ütemétől függően kell átültetni. A selyemakác nem igényli a párát, de az egyenletes meleget és a nedves talajt igen.
Ássa ki a csicsóka növényeket, biztosan lesznek alatta gumók, esetleg kisebbek, mint a szokásos méret. A csicsóka télre a talajban hagyható, amíg nem fagy meg a föld, később is kiáshatja. A csicsóka egyéves növény, a talajban maradt gumók rügyei a következő évben kihajtanak, új növények fejlődnek belőle.
Ezen a virágszáron már nem lesz virágzás csak a sarjat fogja nevelni. A virágzás majd egy másik száron lesz de a virágzás megindulásához a növénynek szüksége van arra, hogy éjszakára hűvösben legyen, legalább 3 hétig, ez indukálja a virágzást. Lehűlés hiányában többnyire elmarad a virágzás. Hűvös alatt a nappali és éjszakai hőfok közötti legalább 10-13 fokos különbséget értem
A küldött képek nem elég élesek a károsító meghatározásához. A ragadós anyag mézharmat, szívó kártevők (pl. pajzstetvek, levéltetvek) képeznek ilyet. A harmadik képen a fehér hosszúkás alakú rovarok mozdulatlanok vagy repülnek? Próbáltam kinagyítani a felvételt, de nem látható élesen a kártevő. A levélen látható zöld, hernyó szerű állat egy hasznos rovar lárvája, ne akarja kiirtani, a mézharmatot termelő rovart fogyasztja. A szívó kártevő ellen az Actara cagy a Careo rovarölő szeres permetezés hatékony, minél előbb permetezze le a lombját. Ellenőrizze, hogy a leveleken kívül az ágakon és a fatörzsön nem élnek-e az állatok. A gömbszivarfákra idén sokan panaszkodtak, hasonló jelenséget észleltek: mintha megállt volna a növekedése. Bizonyára gondozási probléma okozza: a fa gyökérzetét bőségesen és rendszeresen be kell öntözni az esőszegény , forró nyári hónapokban. A vizet ne a törzséhez, hanem a lombkorona szélére juttassa ki.