4886. Repülni vágysz? Hát szállj!
Ha annyit hallgattad, hogy “Szállj velem..”, hogy kedvet kaptál a repüléshez, akár repülővel, akár ejtőernyővel vagy épp hőlégballonnal, akkor ne habozz, keresd meg az életre szóló élményt!
Ha annyit hallgattad, hogy “Szállj velem..”, hogy kedvet kaptál a repüléshez, akár repülővel, akár ejtőernyővel vagy épp hőlégballonnal, akkor ne habozz, keresd meg az életre szóló élményt!
A friss méhpempő rendszeres fogyasztása meggátolja az agysejtek pusztulását, illetve ennek megőrzése érdekében energiával látja el az agysejteket, javítva ezzel az agyi működést.
Egy kertről mindenkinek más jut az eszébe. Van, akinek a romantika, másoknak a hatalmas medencés partik és a csábítás, a két lábbal a földön állók pedig azt kérdezik: jó, jó, de mennyiből lehet kihozni és fenntartani egy valóban trendi kertet?
Valószínűleg kevés olyan embert hord a Föld a hátán, aki ne szeretne gazdag lenni. Az önérzetesebbek persze azonnal kijelentenék, hogy nekik nem is igazán a pénzre van szükségük, hanem azokra az élményekre, amiket megvehetnek rajta: egy világ körüli útra, vagy arra, hogy segítsenek a rászorulókon. Akárhogy is, a tapasztalat azt mutatja, hogy pénzből sosem elég, mert akinek van, az még többet akar – mintha az ördögi körből nem lehetne kiszállni.
Sokan az ősz beköszöntével beviszik teleltetni a muskátlit, vagy a nyári virágok pusztulása után egyszerűen parlagon hagyják a balkonládákat. Azonban mindkettőnél jobb megoldás, ha ilyenkor is virágba díszítjük a teraszt, hiszen lehetséges!
A kép alapján úgy tűnik, hogy nincs semmilyen probléma. A lassabb fejlődésnek több oka is lehet: - a rendszeres öntözésnél teljesen át kell hogy nedvesedjen a földlabda. Ilyenkor a nyári hónapokban nem kell spórolni a vízzel, csak arra ügyelni hogy ne álljon a cserép a vízben. - ha (átültetéskor) a növény indokolatlanul nagy méretű cserépbe kerül, akkor nehezebb kiszámítani a vízigényt, illetve akkor jó ideig csak a gyökérfejlesztéssel van elfoglalva. Konkrétan ebben az esetben nem gondolom, hogy ez lenne a probléma. Szóval vizet neki. Ha a megfelelő talajkeverékbe lett ültetve, úgyis kifolyik a cserép alsó lyukain a felesleges mennyiség.
Üdvözlöm! A képen tarackbúza (Agropiron repens) látható. A kiírtása hosszadalmas, mert mélyről is feltör. Javaslom, hogy rendszeresen, (két hetente) totális gyomírtóval permetezze le. pl.: Glialka, Gliphogan, Medalon.
Üdvözlöm! A laza szerkezetű talaj mindenképpen hasznos, perlittel és tőzeggel (esetleg kókuszrosttal) dúsítva! Arra ügyeljen, hogy ne tömörödjön be a talaj, mindig legyen laza és ne legyen pangó víz, illetve a túlöntözésre kell oda figyelni. A leírtak alapján helyes járt el! Ez egy piros pont!
Kedves Gábor! Az első képen egy sárkányfa (Dracena), a másodikon egy kúszóka (Cissus) látható. Álatalánosságban elmondható, hogy 20-25 °C-on elvannak, közepes vízigénnyel, nem kell közvetlen napfény, de ha világos a hely, azt nem bánják. Hát igen, Anglia: Mary Poppins, rossz idő, még rosszabb zene, sült hal krumplival...
Üdvözlöm! A képen egy Dracéna (Dracaena fragrans "Massangeana") van. Nagyon ellenálló növény: elegendő ha szoba hőmérsékleten tartják, nyáron jó az árnyékos rész a kertben, kevés fény ellenérre is vastag és nagy leveleket növeszt. Nyáron 1-2 naponta öntözzék, télen viszont nagyon ritkán! Javaslom az általános tápoldat használatát a virágzást elősegítése érdekében.