486. 8 szobanövény, amit májusban már kitehetünk a teraszra
Szobanövényeket a teraszra? Miért ne terjeszkednénk lakásunkkal a kert irányában? Az édenkert.hu bemutat néhány érdekes megoldást erre.
Szobanövényeket a teraszra? Miért ne terjeszkednénk lakásunkkal a kert irányában? Az édenkert.hu bemutat néhány érdekes megoldást erre.
Majd` éhen halsz, de nincs időd ebédelni? Nemrég ettél, de ismét valami nassolnivalón jár az eszed? Édességek helyett csökkentsd az étvágyad természetesen!
Valaha virágboltnak indult, mára szemet gyönyörködtető lakberendezési áruház lett, ahol a virágok és a zöld növények a sztárok.
A lilahagyma átlagára mit sem változott tavalyihoz képest és különösen jól mutat a libazsíros kenyéren. Karácsonykor vörösboros aszaltszilvával illik leöblíteni. Piaci árles az 50. héten.
Már nem a Jonathán a legolcsóbb gyümölcs. 2007 végén háromszor többet kellett fizetnünk ezért az almáért 2006-hoz képest. Piaci árles az 1. héten.
Üdvözlöm! Ez egy gomba faj, de pontosan sajnos nem tudom, hogy melyik. Aggodalomra azonban semmi gond, ha mérgező is, csak abban az esetben tehet kárt, ha megeszik. Ha zavarja, egyszerűen dobja ki a kukába.
Üdvözlöm! A szikleveleket és az első pár lomb levelet látom, amiről szinte lehetetlen megmondani! Kérem, ha már nagyobbak, akkor küldje el újra a fotót, akkor meg tudom mondani!
Kedves Érdeklődő, nem küldene egy fotót? nagyon kíváncsi vagyok, mert én még senkinél nem láttam virágzó sugáraráliát. Biztos, hogy az? Az elvirágzott fejeket mindig jó levenni a növényről, mert leterheli. Vízigény: Tavasztól őszig locsoljuk rendszeresen, télen viszont fogjuk vissza az öntözést, és ne álljon alatta pangó víz, mert a gyökerek kirohadnak és ez a növény halálhoz vezet.Tápoldat: Tavasztól őszig hetente egyszer adjunk az öntözővízhez kevés tápoldatot, télire erre nincs szükség.Átültetés: A fiatal növényeket érdemes évente egyszer átültetni B típusú laza virágföldbe, a közepes növényeket kétévente egyszer ültessük át, a nagyméretű schefflerán pedig csak a felszíni talajt cseréljük le évente.Kerüljük a hideg huzatos szobákat, és ne érje nyáron erős tűző napsütés
Kedves Rita, Élelmezés-egészségügyi várakozási idő Actara használatra esetén: * alma, körte 28 nap, * napraforgó 21 nap, * őszibarack, dohány, szőlő, cseresznye, meggy, szilva, kalászosok 14 nap, * paprika, paradicsom, uborka 3 nap, * brokkoli, bimbóskel, fejeskáposzta, kelkáposzta, karfiol, kínai kel, karalábé, burgonya, hagyma 7 nap de nyugodtan használhat bio növényvédő szert levéltetvek ellen és akkor nem kell aggódni, pl Biola.
Üdvözlöm! Szerintem -a képek alapján- az őszibarack egyik legjellegzetesebb betegségének, a Tafrinás levélfoltosodásnak a kezdeti tünetei láthatóak. A levelek később be is pöndörödnek, lehullanak. A BRAVO nevű szer és a SCORE250 EC szer keveréke a megfelelő. Az utóbbi felszívódó, az első egy kontakt hatású szer és ezek együttes keverékével jól lehet kezelni. Permetezzék le a fát , hetente, összesen háromszor.