486. 8 szobanövény, amit májusban már kitehetünk a teraszra
Szobanövényeket a teraszra? Miért ne terjeszkednénk lakásunkkal a kert irányában? Az édenkert.hu bemutat néhány érdekes megoldást erre.
Szobanövényeket a teraszra? Miért ne terjeszkednénk lakásunkkal a kert irányában? Az édenkert.hu bemutat néhány érdekes megoldást erre.
Majd` éhen halsz, de nincs időd ebédelni? Nemrég ettél, de ismét valami nassolnivalón jár az eszed? Édességek helyett csökkentsd az étvágyad természetesen!
Valaha virágboltnak indult, mára szemet gyönyörködtető lakberendezési áruház lett, ahol a virágok és a zöld növények a sztárok.
A lilahagyma átlagára mit sem változott tavalyihoz képest és különösen jól mutat a libazsíros kenyéren. Karácsonykor vörösboros aszaltszilvával illik leöblíteni. Piaci árles az 50. héten.
Már nem a Jonathán a legolcsóbb gyümölcs. 2007 végén háromszor többet kellett fizetnünk ezért az almáért 2006-hoz képest. Piaci árles az 1. héten.
Kedves Döme! A képek alapján alapján nagyon nehéz a beazonosítás. Leginkább az, hogy mikor terem, milyen az íze az alapján jól beazonosíthatóak a körte fajták. Az első és harmadik képen talán Bosc kobak van, a másodikon pedig egy: Packhams Triumph van.
Tisztelt Bárczi Ágnes! A zöldségféléknél a semleges (7pH) talaj kémhatás a megfelelő a termesztéshez. A savanyú talaj felé 1-2 ph elmozdulást a paradicsom és a paprika elvisel. A tuják alá való ültetésnél nem a talaj kémhatása lesz a gond, hanem a tuja mind, fényt, nedvességet, és tápanyagot fog elvenni a palántáktól. Ha lehet akkor inkább egy nagyobb cserépbe, dézsába vagy konténerbe legyenek a palánták kiültetve a termesztéshez, napos helyre téve. A savanyú talajt meszezéssel lehet lúgosítani - mészkő, vagy dolomitőrleményt kell keverni a talajba. A tőzeglégy ellen a Mospilan 20 SP ajánlanám a Dimilin helyett, mert a Dimilin nem engedélyezett zöldségfélék permetezéséhez. A permetezést 2-3 alkalommal megismételve a legyek megfelelően gyéríthetők. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A fahamut savanyú talaj semlegesítéséhez lehet használni 10 dkg/négyzetméter adagolással növények ültetése, és magvetése előtt 2-3 héttel. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növéynvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Ha nagyon árnyékos sok növény nem fogja bírni. Ki kell választani azokat a növényeket, amik az árnyékban is fejlődnek, ilyen pl, a: retek, spenót, sárgarépa, cékla, saláta stb. Ezeknek nem kell nagy hőmérséklet a fejlődésükhöz, de egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani: http://www.edenkert.hu/konyhakert/zoldsegek/konyhakert-kialakitasa-keves-napfenyben-zoldseg/4603/
Tisztelt Vasvári Tibor! A paradicsom, és paprika palánta nevelésekor fellépő palántadőlés ellen jól használhatók: PREVICUR, Proplant, Signum, Trianum Így neveld a paprika palántád! 5 hiba, melyet paprikatermelők elkövethetnek A zöldpaprikát megtámadó kártevők és betegségek A dió gnomóniás gomba betegsége (Marssonina juglandis) ellen ősszel lombhulláskor a lehulló lombot Topsin-M 70 WDG-vel kell permetezni, a vegetáció során pedi virágzás után 10 napos időközzel június közepéig réztartalmú szer Rézoxiklorid 50WP és mankoceb hatóanyagtartalmú Dithane-M 45 szer kombinációjával kell permetezni a diófákat. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu Ha a Xanthomonas baktérium megfertőzi a diót, rámehet az egész termés