486. 8 szobanövény, amit májusban már kitehetünk a teraszra
Szobanövényeket a teraszra? Miért ne terjeszkednénk lakásunkkal a kert irányában? Az édenkert.hu bemutat néhány érdekes megoldást erre.
Szobanövényeket a teraszra? Miért ne terjeszkednénk lakásunkkal a kert irányában? Az édenkert.hu bemutat néhány érdekes megoldást erre.
Majd` éhen halsz, de nincs időd ebédelni? Nemrég ettél, de ismét valami nassolnivalón jár az eszed? Édességek helyett csökkentsd az étvágyad természetesen!
Valaha virágboltnak indult, mára szemet gyönyörködtető lakberendezési áruház lett, ahol a virágok és a zöld növények a sztárok.
A lilahagyma átlagára mit sem változott tavalyihoz képest és különösen jól mutat a libazsíros kenyéren. Karácsonykor vörösboros aszaltszilvával illik leöblíteni. Piaci árles az 50. héten.
Már nem a Jonathán a legolcsóbb gyümölcs. 2007 végén háromszor többet kellett fizetnünk ezért az almáért 2006-hoz képest. Piaci árles az 1. héten.
Lehetséges, hogy már túlérett a füge, mert akkor hajlamos arra, hogy nyomás hatására szétnyíljon. A füge előső termése már augusztus végén érik. Mivel az idei nyár és ősz nem volt túl meleg, valószínű ez későbbre tolódott.
Növényvédelmi szakmérnök kollégám a következőket javasolja: "a vértetű rajzása az alma zöldbimbós állapotára tehető, akkor, mivel tetű, egy sima Pirimoros vagy Chess-es permetezéssel leküzdhető, de résen kell lenni, mert ha elszalasztja a rajzást, amikor kijönnek a ´gyapjú alól´, akkor már nem sokat ér, mint a víz az olajos rétegről lecsöpög róluk a permetlé, aztán éldegélnek vígan tovább, amíg meg nem halnak." <p> Mivel nagyon erős fertőzésről van szó, reménykednünk kell, hogy tavaszig kitart a fácska, s hatásos lesz a kezelés. (Amit még talán ősszel megtehet, hogy kefével eltávolít annyi vértetűt, amennyit csak lehetséges.)
A legtöbb kaktusz a minusz 1-2 fokot még kibírja, de mivel hazánkban nem ritka a minusz 10-20°C fok sem, ezért mindenképp egy védett helyre kell vinni őket. Legjobb számukra a világos 5-10°C-os helység. <p>Vannak viszont télálló kaktuszok, azok a mi teleinket is gond nélkül átvészelik a szabadban.
Valószínű, hogy valamilyen gombás betegség támadta meg a rózsabokrait. Most ősszel érdemes eltávolítani a betegnek tűnő, a vesszőn foltos részeket, majd tavasszal, metszés után gombaölő szerrel kellene kezelni a növényt. Ha tud képet beküldeni a rózsáról, talán könnyebben meg tudjuk állapítani, hogy mi is támadta meg a rózsabokrokat.
A levelek barnulását valóban okozhatja napégés is, de káliumhiányra is következtethetünk. Ha azonban nyáron rendszeresen kapott tápanyagutánpótlást a fácska, nem valószínű e hiánytünet, s marad, a tartósan nedves talaj, ami szintén okozhat hasonló tünetet. Tél felé közeledve ugyanis egyre kevesebb locsolást igényel a fa. <p> Bővebb leírás a citrusfélékről az alábbi cikkekben: