4921. Top 10 virágos szobanövény
Összegyűjtöttük melyek 2019 kedvenc virágos szobanövényei: orchidea, ciklámen, kála a dobogón. Köztük van a kedvenced?
Összegyűjtöttük melyek 2019 kedvenc virágos szobanövényei: orchidea, ciklámen, kála a dobogón. Köztük van a kedvenced?
Melyik a kedvenc levéldísznövény szobanövényed? Mit választanál: a különlegeset vagy a strapabírót? Mutatunk tizet!
A télen kedvelt déligyümülcsök közül a citrusfélék a szüreteléstől számított több héten át megőrzik értékes anyagaik 90%-át.
62 növényekkel kapcsolatos természettudományos előadás, interaktív program várja idén a Kutatók éjszakájának résztvevőit szerte az országban. Bemutatjuk a legizgalmasabbnak tűnő előadásokat: Botanikus volt-e Old Shatterhand?
Az évről-évre változó növényvédőszer adatbázist egy profi sem tudja fejben tartani, viszont a következő mobil applikáció segítségünkre lehet a növénykultúra szerinti permetszerválasztásban. Milyen permetezőszert használjak?
Nagyon szép lehet, mert a csavart mogyoró ágai dugóhúzószerűen megcsavarodottak. A napos helyet szereti. Az ágak a föld forgása miatt csavarodnak, tehát csavartak lesznek.
Állandóan álljon vízbe a növény gyökere, és ne ültessük le virágföldbe. Kedveli a párás levegőt, ha túlszáraz, meleg helyre tesszük, a növény sárgulni kezd, és elhal.Ne tegyük tűző napra, mert levelei sárgulni kezdenek. Kerámiatálban tartott növénynél figyeljen oda, hogy milyen vízzel locsolja, mert a túl klóros csapvíz tönkre teheti növényt. Az akváriumba is bátran tegyen néhány vágott szerencsebambuszt dekorációnak. És mi történik, ha elülteti ezt a növényt virágfölbe? Hipp-hopp, egy gyönyörű, de egyszerű dracenát kapunk pár héten belül és a szerencsebambuszunk már csak a múlté.
Nincs gond. Az időjárás miatt nagyon sok szelídgesztenye borul újra virágba az idén. Azért néhány információ: A szelidgesztenye szerencsére a fertőzésekkel szemben ellenálló. Kártevője nem igazán van, azonban súlyosabb lombkártétel esetén célszerű permetezni. Betegsége a kéregrák, amelynek korokozója mikroszkopikus gomba. Ez a fa törzsén, ágain vagy sarjhajtásain idéz elő kéregpusztulást. Amennyiben mindez a fa vegetációs időszakában történik, a levelek hirtelen elszáradnak, és még ősszel sem hullanak le. Hatásos kémiai védekezés ellene sem külföldön, sem hazánkban nem ismert. A savanyú, mély rétegű, szellős, jó vizellátottságú talajt kedveli, azonban köves, kavicsos talajon is megél. A sok meszet nem tűri. Meszes területeken csak akkor fejlődik megfelelően, ha káliummal ellensúlyozzák a talaj mésztartalmát.
Az új admin felületre való átállás miatt a csatolt képek elvesztek, ezért szeretném kérni, ha megoldható, hogy küldje el újra a képet és azonnal válaszolunk a kérdésre. Elnézést kérünk! Édenkertész
A buzogányfa alsó levelei egyszerűen csak el is öregednek, és elhalnak. Ezzel együtt a csúcsán újakat fejleszt a növény. Ez természetes folyamat, ha radikális, gyors folyamat lép fel, csak akkor van baj. A víz- vagy/ és fényhiány okozhatja a levelek elsárgulását. Télen általában heti 1-2x öntözés elegendő, tavasztól őszig esetleg sűrűbben ajánlott. De ne feledje, hogy a buzogányfa sivatagi növény, bírja a szárazságot. Tápoldatozás is kellene, hogy az új hajtások erősek legyenek.