5001. A legjobb karácsonyi sütik
Eljött az év vége és ismét kezdődik a rohanás: mit vegyek, hol karácsonyozzunk és persze a legfőbb kérdés: mit süssek?!
Eljött az év vége és ismét kezdődik a rohanás: mit vegyek, hol karácsonyozzunk és persze a legfőbb kérdés: mit süssek?!
A gyerekek számára ideális hely a játszótér, ahol végre kitombolhatják magukat. A friss levegőnek és a sok mozgásnak hála, az esti altatással sem lesz valószínűleg gond, így mind a szülők, mind a gyerekek profitálnak a játszótéren eltöltött időből. Azonban van úgy, hogy a játszótér messze található, vagy a temérdek házimunka mellett már nincs hangulata a szülőnek még egy délutáni házon kívüli programhoz. Ilyenkor a legjobb megoldást az jelentheti, ha kialakítunk otthon a csemeték számára egy otthoni játszóteret.
A kerékpárosok egyik abszolút megérdemelten népszerű és kedvelt márkája a Cube, amely minőségileg mindig és minden körülmények között a maximumot képes nyújtani, így jogosan tölt be napjainkban is piacvezető szerepet. Ennek garantálása érdekében a gyártás minden egyes lépését kiemelt figyelemmel kísérik, hogy a munkavégzés alaposságát biztosítani tudják.
Nem meglepő manapság, ha ember nem egészen elégedett az általánosan nyújtott egészségügyi ellátással. Ilyenkor a többség alternatív megoldást keres, de vannak esetek, amikor nem a legjobb választás a házi praktika. A fogprobléma pont ez az eset.
Luca napja a téli ünnepkör egyik legfontosabb dátuma: búzát vetünk, széket faragunk a boszorkányoknak és még az elkövetkezendő időjárást is megjósoljuk!
Sajnos számomra nem is vonzóak ezek a nem természetesn színű gyümölcsök, magról való nevelésük az alapfajénál biztos, hogy több szakértelemt és odafigyelést igényel, ezért én nem javasolnám a próbálkozást. A megbízható, hazai klímán már bizonyított fajtákkal sokkal nagyobb sikerélményünk lehet, használatuk a mai szélsőséges időjárási körlümények között még inkább indokolt. Nemzeti érdekünk a magyar gyümölcsfajták védelme Új csemetekert az ősi fajtákból
Kedves Érdeklődő! Viszonylag kevés lomblevelű és kifejezetten virágzó örökzöld él meg nálunk, ezek közül a leginkább fagytűrők pl. a Prunus laurocerasus (babérmeggy), Photinia fraseri (Korallberkenye) és az Euonymus japonicus (Japán kecskerágó). Ezek fajtái ügyes tervezéssel nagyon változatos formájú és színű kompozíciót alkothatnak, bár viráguk kevéssé jelentős, inkább lombjukkal díszítenek. Üdvözlettel, A Stipa csapata Tuja helyett - lomblevelű örökzöldek Örökzöld virágzó cserjékkel dobd fel a kerted Az alábbi növényekből is válogathat, de nagyobb odafigyelét igényelnek: Zombi muskátli helyett 99 törpe örökzöld a balkonládában!
Üdvözlöm! A fácska Buxus Harlandii névre hallgat. Nyáron kültéren, félárnyékban tartható. Ősszel a fagyok beállta előtt lakásba, védett helyre kell vinni. Télen 15-20 fokon kell tartani, melegebb helyiségben nem szeret lenni. Tápoldat tavasz- nyár - ősz: kéthetente 1 alkalommal. Télen 3 hetente 1 alkalommal bonsai tápoldattal. Öntözésről itt olvashat: http://www.hirthbonsai.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=92 Metszés: http://www.hirthbonsai.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=82:buxus-harlandii-bonsai-metszese&catid=37:otletek&Itemid=126 Hirth János
A sugáraráliát megtámadta a pajzstetű. Ha van türelme, érdemes fogkefével lemosni/vakarni egyenként a leveleket és a pajzstetveket, majd befújni pajzstetű írtó növényvédő szerrel. Gazdaboltokban, barkács áruházakban kaphatóak kisebb kiszerelésben kifejezetten szobanövényekre alkalmazható permetek.
Mocsári hibiszkusz teleltetése Mindenképpen fagymentes, világos helyen, de nem fűtött szobában teleltesse magoncait! Ez lehet egy világos pinceablak, vagy fűtetlen, világos előszoba. Vigyázzon, hogy ne száradjon ki a növény, de túllocsolni sem szabad. Tavasszal csak május végén, a fagyok után ültesse ki. Az idősebb mocsári hibiszkusz tövek is fagyvédelmet igényelnek télen. A kertbe kiültetett növényeket ősszel vágjuk vissza kb. 10 cm magasságig, majd a téli hónapokra takarjuk le. Hajtásai ősszel elszáradnak, a visszavágott hajtások elfagynak, de ha megfelelően takartuk, akkor a tavasz második felében újra kihajtanak. Bővebb információt talál alábbi cikkeiknben: A mocsári hibiszkusz helye a kertben Téli takarás a fagyérzékeny növényeknek