5171. Turistalátványosság Tenerifén a legöregebb és legnagyobb sárkányfa
Az erdőirtás ősöreg túlélője a Tenerife északi partján élő sárkányfa, amely a monda szerint több ezer éves, ereiben a sárkányok vére folyik.
Az erdőirtás ősöreg túlélője a Tenerife északi partján élő sárkányfa, amely a monda szerint több ezer éves, ereiben a sárkányok vére folyik.
A giliszták már megmozdultak az idén, hozzájuk hasonlóan a talajlakó kártevők is feléledtek és az első szárnyas cserebogarak is felreppentek. A kártevők tavasszal éhesen, rágásra készen bújnak elő és rögtön károsítanak. Hogyan védekezzünk ellenük?
Nincsen annál jobb, amikor a saját kertünkből szedhetünk uborkát. Az uborka viszont a paradicsomhoz és a paprikához hasonlóan melegigényes növény.
Már kapható lesz a hétvégétől a friss magyar szamóca a piacokon: az enyhe tél és tavasz kedvezett a szamócának, így a legtöbb termelő jó minőségű és bőséges termésre számít a fagyok ellenére is.
Az egynyári balkonnövények között vannak olyanok, amelyek inkább a félárnyékos elhelyezést kedvelik a tűző nap helyett. Szerencsére tudunk miből válogatni! Bemutatjuk a leggyakoribb árnyékkedvelő virágokat!
Kedves Érdeklődő, látatlanban vagy baktériumos lágyrothadásnak és baktériumos levélhullásnak tippelem.
A kis növénnyel semmi dolga, hagyni kell fejlődni a virágszáron. Amennyiben a kis növény elérte a 3-4 leveles állapotot és vannak min. 3-6 centis gyökerei, el kell vágni a virágszárat a növényke alatt 1-2 centiméterrel és önálló növényként nevelni tovább. Az anyanövény ennek ellenére is virágzóképes marad, és hozhat új virágszárat. Sok sikert!
Nagyon kevéske maradt meg a pálmából, így nehéz megmondani, talán legyezőpálma. http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-l-xl-meret/kinai-legyezopalma-livistonia-chinensis/480/
Kedves Bogárka! Alma és birs ott is megél, hidegtűrő fajták: Gloster Golden delicious Tenroy / Royal Gala
Kedves Éva! Aki ezeket a növényeket vásárolja meg Magyarországon, az a fiatalkori fagykár problémáját is "megvásárolja" vele együtt. Mindkét növény érzékeny fiatal korban az erős téli fagyokra, és lehetőség szerint valamilyen védelmet igényel. Előfordul, hogy több télen is visszafagy tövig (pl. a selyemakác), és -ha a gyökere egyébként erős- a következő évben két évnyit növekszik, így idővel eléri azt a kort, amikor már nem károsítják a fagyok. Fontos, hogy a nyár folyamán ne legyenek túllocsolva a növények, mert különben nem érnek be a hajtásaik kellőképpen, és a fagy jobban károsítja őket. Téli takarásként próbálja meg lazán körbetekerni a törzset nádszövettel. Ne adja fel, idővel gyönyörű növényei lesznek!