5176. Légycsapda házilag 5 perc alatt: ennyire egyszerűen elkészítheted
A tavasz és a nyár beköszöntével a kellemetlen látogatók, a legyek is egyre gyakoribb vendégeink. Készítsünk házilag légycsapdát!
A tavasz és a nyár beköszöntével a kellemetlen látogatók, a legyek is egyre gyakoribb vendégeink. Készítsünk házilag légycsapdát!
A vetés és a palántázás előtti talajmunkáknál talajlakó kártevőkkel is találkozhatunk. A zöldségágyásokban gyakran felszaporodhatnak a drótférgek, a legyek és a cserebogarak lárvái. Bemutatjuk, hogy hogyan védekezhetünk ellenük vegyszermentesen illetve milyen növényvédő szerek használhatók ellenük az idei évben.
Kéthetes késéssel, de elkezdődött a méhek felkészítése a fő hordásnak számító akácvirágzásra. A késői fagyok miatt idén előre láthatóan kevesebb lesz a hungarikumnak számító akácmézből.
Hamarosan kezdődik a madárfiókák tömeges fészekelhagyási szezonja, ilyenkor találkozhatunk magányosnak tűnő fiatalokkal, melyek nem árvák, a legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket!
E levéltetű megjelenését könnyen észrevehetjük, jelenlétéről árulkodnak a növény levelein megjelenő pirosas, hólyagos torzulások.
Sajnos tűz ellen nincs orvosság. Amennyiben nem az egész szobafenyőt érintette az égés, akkor túl fogja élni, de a megperzselődött részek már nem lesznek a régiek. Érdemes megfürdetni a növényt, ill. hagyni, hogy kiheverje a sokkot.
A kertben termesztett növények nem igazán tartalmaznak D-vitamint, viszont a gombák, a tengeri halak, a tojás, a vaj, a máj annál inkább. Ezenkívül napi 10 percnyi napsütés is D-vitaminnal tölt fel minket.
A gyompálma azon ritka pálmafélék közé tartozik, amely szobai körülmények között is virágzik és termést érlel, amiről mag gyüjthető a szaporításhoz.<p>A gyompálmának a magjai kemény héjúak, ezért a sikeres csíráztatáshoz egy napra meleg vízbe kell áztatni. Ezután homokos tőzegbe kell rétegezni a magokat. Érdemes a csíráztató edényt műanyag fóliával lefedni, hogy ezáltal biztosítsuk számára a magasabb páratartalmat. Fontos, hogy 25 fok körüli hőmérsékelen kell tartani a magokat, ez segíti elő a kelést. Biztosítsuk a folyamatos vízutánpótlást rendszeres öntözéssel. Sok sikert!
A koreai jegenyefenyő (Abies koreana) igazán impozáns fenyő faj, igényességén túl jellemzője, hogy rendkívül lassú növekedésű, ezért meggondolandó, hogy érdemes e próbálkozni magvetésével. Ráadásul a különböző jegenyefenyő fajok kereszteződhetnek egymással, ezért gyakran előfordul, hogy hibrid - nem tisztán koreai - magoncok kelnek ki a magvetésből.
Mivel az időjárási körülmények a fenyő javára válnak nagy az esélye, hogy meg fog maradni a fácska! Biztosat én nem mondhatok, csak azt, hogy idővel ki fog derülni!