5176. Légycsapda házilag 5 perc alatt: ennyire egyszerűen elkészítheted
A tavasz és a nyár beköszöntével a kellemetlen látogatók, a legyek is egyre gyakoribb vendégeink. Készítsünk házilag légycsapdát!
A tavasz és a nyár beköszöntével a kellemetlen látogatók, a legyek is egyre gyakoribb vendégeink. Készítsünk házilag légycsapdát!
A vetés és a palántázás előtti talajmunkáknál talajlakó kártevőkkel is találkozhatunk. A zöldségágyásokban gyakran felszaporodhatnak a drótférgek, a legyek és a cserebogarak lárvái. Bemutatjuk, hogy hogyan védekezhetünk ellenük vegyszermentesen illetve milyen növényvédő szerek használhatók ellenük az idei évben.
Kéthetes késéssel, de elkezdődött a méhek felkészítése a fő hordásnak számító akácvirágzásra. A késői fagyok miatt idén előre láthatóan kevesebb lesz a hungarikumnak számító akácmézből.
Hamarosan kezdődik a madárfiókák tömeges fészekelhagyási szezonja, ilyenkor találkozhatunk magányosnak tűnő fiatalokkal, melyek nem árvák, a legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket!
E levéltetű megjelenését könnyen észrevehetjük, jelenlétéről árulkodnak a növény levelein megjelenő pirosas, hólyagos torzulások.
Nem tudom kitől kapta a "megfelelő" közeg tippet, de én úgy látom, hogy a növény valamilyen homokos kaktuszföldszerűségben van. Sajnos nem ez a megfelelő közeg a növénynek, de mivel már elsárgult, így csak egy gyors mentési kísérletként: azonnal kiszedni a talajból, lemosni a gyökeréről mindent, megszárítani a növényt, majd gombaölőszerrel lepermetezni! Ezután párás helyen, de szárazon tartani legalább 2-3 napig, és csak utána ültetni egy sokkal szellősebb, darabosabb ültetőközegbe, amely ne tartalmazzon virágföldet.
Jó lett volna télire világos, de hűvös - 10 °C körüli - helyen elhelyezni. A fűtött lakás túl meleg volt számára, és emiatt valószínüleg több locsolást igényelt volna. A túl laza, tőzeges föld is okozhatta a növény halálát: a fűtött lakásban nem tartotta a vizet a növény igényeinek megfelelően, és valószínűleg az már nem él. Gergely Díszfaiskola Gödöllő
Tudomásom szerint a növény levélnyelét fogyasztják, sütemény, kompót, leves formájában. Magát a levelet csak kora tavasszal, mert később a sok oxálsav miatt hashajtó hatású. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Evika! A képen egy koreai labdarózsa (viburnum carlesii) látható.
Kedves Érdeklődő! A csúcsok leveleit meg kell vizsgálni, szét kell hajtani, hogy látható-e bennük levéltetű. A tetvek jelenlétét jelzi az is, ha hangyákkal találkozunk a hajtásokon. A kórokozók ellen rovarölő szerekkel lehet védekezni.