5176. Légycsapda házilag 5 perc alatt: ennyire egyszerűen elkészítheted
A tavasz és a nyár beköszöntével a kellemetlen látogatók, a legyek is egyre gyakoribb vendégeink. Készítsünk házilag légycsapdát!
A tavasz és a nyár beköszöntével a kellemetlen látogatók, a legyek is egyre gyakoribb vendégeink. Készítsünk házilag légycsapdát!
A vetés és a palántázás előtti talajmunkáknál talajlakó kártevőkkel is találkozhatunk. A zöldségágyásokban gyakran felszaporodhatnak a drótférgek, a legyek és a cserebogarak lárvái. Bemutatjuk, hogy hogyan védekezhetünk ellenük vegyszermentesen illetve milyen növényvédő szerek használhatók ellenük az idei évben.
Kéthetes késéssel, de elkezdődött a méhek felkészítése a fő hordásnak számító akácvirágzásra. A késői fagyok miatt idén előre láthatóan kevesebb lesz a hungarikumnak számító akácmézből.
Hamarosan kezdődik a madárfiókák tömeges fészekelhagyási szezonja, ilyenkor találkozhatunk magányosnak tűnő fiatalokkal, melyek nem árvák, a legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket!
E levéltetű megjelenését könnyen észrevehetjük, jelenlétéről árulkodnak a növény levelein megjelenő pirosas, hólyagos torzulások.
Kedves TJudit! A leírtak alapján helyesen jártak el az ültetés során. Mivel vízigényes növényről van szó, ezért elképzelhető, hogy egyszerűen kiszáradt. De lehetséges, hogy valamilyen kártevő, illetve kórokozó betegítette meg a kis fát és védekezés hiányában elpusztult. A talajra nem igazán érzékenyek a fűz fák, de javaslom újra telepítéskor (most ősszel ez aktuális) a talaj feljavítását.
Tisztelt Kertbarát! A képen klorotikus (vashiányos) tünetek láthatóak a fiatal leveleken. Ez nitrogén túladagolásakor, és a talaj magasabb mésztartalma miatt lehet. A növény az alacsonyabb ph-jú savanyúbb talajt kedveli. Ezért érdemes lenne a növényt nagyobb cserépbe tápanyagban dús talajba ültetni, és Fitohorm 55 Fe vasoldattal tápoldatozni. Így a fehéredés, és a sárgulás megakadályozható. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Valóban nagyon kicsi a cserép. Átültetheti, de óvatosan, hogy ne sérüljön se a gyökér, sem pedig más része a növénynek!
Kedves Marianna! Átültetheti, kb 5-8 cm nagyobb átmérőjű cserépbe. A talaj legyen jó vízgazdálkodású és tápanyagban gazdag föld! Azt javaslom, hogy pálmaföldet keverjen tkis tőzeggel és komposzttal, vagy komposztált marhatrágyával! NAgyon meg fogja hálálni! Nem szükséges külön megvilágítani, de tegye világos helyre és nagyon fontos, hogy két öntözés között száradjon ki a talaj, mert ez egy szárazságtűrő növény.
Üdvözlöm! Szerintem egy agresszív gomba betegség lehet! Javaslom, hogy nagyon gyorsan permetezzék le: Dithane és Ridomil nevű szerekkel!