521. A kettős haszon elve: Megyeri Szabolcs szerint így válasszunk növényt a kertünkbe!
Az őszi hetek az ültetési főszezont jelentik a kertekben, a kertbarátok ilyenkor telepítik a legtöbb cserjét, fát, díszfüvet vagy egyéb évelő dísznövényeket.
Az őszi hetek az ültetési főszezont jelentik a kertekben, a kertbarátok ilyenkor telepítik a legtöbb cserjét, fát, díszfüvet vagy egyéb évelő dísznövényeket.
A tölcsérjázmin (Dipladenia) egy melegigényes növény, amit teleltetni kell. Így metsszük ősszel vissza!
A növények többféleképpen is jelezhetik, ha az időjárás már túl hideg számukra. Fontos, hogy már az első jeleket is felismerjük, nehogy túl késő legyen.
Az év vége a kerti szezon tekintetében egy csendesebb időszak, kevesebb teendővel, így van rá idő, hogy átadjuk magunkat az adventi hangulatnak.
Az EcoEdu Egyesület egy gimnazista kezdeményezés, amely a környezetvédelemmel kapcsolatban három fontos cél megvalósításáért dolgozik. Ez a három cél a figyelemfelhívás, a tájékoztatás és a közösségépítés a fiatal generációk körében.
Jó lenne tudni, hogy milyen fű nőtt be a cserjék közé? Attól tartok csak mechanikai úton lehet kiásni a cserjék közül a füvet. Ha kisebb a cserje, ássa ki a cserjét, és mechanikus úton kézzel válassza le róla a gyomot majd a cserjét ültesse vissza. Ezt most meg is teheti, amíg a cserje nem kezdett el hajtani.
Az a szép, liliomhoz hasonlatos fa a magnóliafa. Épp most virágzik és gyönyörű. Kisebb és nagyobb változata is egyaránt megtalálható.
A barátcserje augusztustól októberig virágzik. Ha kap elég nedvességet, és fényt, virágoznia kell. Fog is az idén!
A fajok többsége évelő lágyszárú, néhány félcserje, egy csoportjuk egy- vagy kétéves lágyszárú. Tartsuk a földjét mindig nedvesen, két öntözés között hagyjuk, hogy a talaj felszíne egy kicsit kiszikkadjon. Lehetőleg szobahőmérsékletű vizet használjunk, s ügyeljünk, hogy az is csak a talajt és ne a leveleket érje. Páratartalom: Nagy páratartalmat igényel, ezért a cserepet állítsuk nedves kavicsrétegre. Betegségek: A tűző naptól sárga foltos lesz a levele, a túlöntözés tőrothadásos megbetegedést okozhat. Ha a virágok és a levelek penészesek, botrítisz- vagy lisztharmatfertőzés támadta meg.
A trombitafolyondár (Campis sp.) kedveli a meleget, ezért csak napos, széltől, tavaszi fagytól védett helyre telepítsük. Fontos számára a jó vízgazdálkodású, kicsit nedves, tápanyagban gazdag talaj. Szereti, ha a gyökérnyak körüli része árnyékban van, amit úgy biztosíthatunk számára, hogy alacsonyabb cserjét, évelő virágot ültetünk eléje, vagy vastagabb mulcsréteggel (így fenyőkéreggel) takarjuk földjét. Nagy termetű fajtái (mint a Campis radicans) elérhetik akár a 8-10 métert is. A növénynek a jó tartáshoz erős alapra van szüksége, ha felfuttatjuk valahova. A növénynek a jó tartáshoz erős alapra van szüksége, így a főhajtása is folyamatosan vastagodik. Önálló kapaszkodásra képes, de mivel évről évre sok hosszú hajtást nevel - mégis célszerű körülbelül 3 mm vastag drótból álló támrendszerrel segíteni.