5246. Ezek a legfinomabb málnalekvár receptek: nem lehet őket elrontani
Érik a meggy, a málna és a piros bogyós gyümölcsök. Ha nem fogy el rögtön, pár nap alatt megromlik. Ne hagyjuk annyiban, főzzünk belőlük lekvárt!
Érik a meggy, a málna és a piros bogyós gyümölcsök. Ha nem fogy el rögtön, pár nap alatt megromlik. Ne hagyjuk annyiban, főzzünk belőlük lekvárt!
Közismert tény, hogy a kutya a kertben komoly károkat tud okozni. Az ásással, az őrjáratozással és persze azzal, hogy mindent lepisil.
A kiskertek legnagyobb ellenségévé vált az utóbbi években a vándorpoloska. Készüljünk fel időben, a poloskalárvák már a kertben vannak! Nézd meg, hol bujkálnak!
Ez volt az első év, hogy a ribizli hamarabb beérett, mint a málna, de végére azért egy részük összeérik, és készítjük a kedvenc málna-ribizli zseléket - meséli lelkesen egy olvasónk, akinek bevált receptjeit megosztjuk most az Édenkert.hu magazinban is.
A vakond sok kertbarát napjait nehezíti meg évszázadok óta. Nem csoda, hogy ez idő alatt többszáz-, vagy ezerféle praktikát gondoltak ki az emberek ellene. Ezek közül nagyon sok a tünetet kezeli, azaz a vakond ellen küzd kisebb-nagyobb sikerrel.
A mezőgazdasági fólia szerintem nem jelent megoldást a talavízre, azt is ugyan úgy felnyomná, s később problémát jelentene. Mielőtt tóépítésbe kezd, mindenképp kérdezzen ki néhány tóépítésben jártas szakember véleményét.
Kellő védelemmel a fiatal tuja magoncokat is át lehet teleltetni a szabadban, szalma takarással vagy ha az ágyás fölé fóliasátrat húzunk megvédhetők a csemeték.
A klívia vagy szobaliliom rendkívül kedvelt szobanövény, híres rendkívüli ellenállóságáról, s hogy a betegségek nem támadják meg. Fontos számára al ágy öntözővíz, és a rendszeresség. Rendszertelen öntözés a levélszél barnulását okozhatja. Gyakori kártevője a gyapjastetű, amely ellen lemosással védekezhetünk ez okozhatja a levelek foltosodását.
Mivel Katalin nevű fehérhúhú őszibarack fajtát nem találtam, könnyen mondhatom, hogy valószínű nem ilyen fajtájú barackja van. A felsorolt tulajdonságok legjobban az augusztus közepén érő Michelini fajtára illenek: fehér alapszín, csíkozott piros fedőszín, mag körül pirosas hús szín, magvaváló, jó ízű, alakja gömbölyű.
A mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) dísze valóban nem a virága, azok kicsik s nem feltűnőek, hanem a virágok tövében fejlődő, ´óriási´, színes fellevelek. A nemesítők keze munkájának köszönhető ezek ma már nem csak piros, hanem sárga, rózsaszín s egyéb árnyalatokban is viríthat. Mivel hazájukban rovarmegporzású növények a kutyatejfélék, így a mikulásvirág is; s mivel viráguk jellegtelen, színes felleveleivel hívja fel magára a figyelmet, amelyben különböző színanyagok halmozódtak fel. Lakberendezés mikulásvirággal: Mikulásvirágból karácsonyfa