5281. Megkezdődött a dinnyeszüret, átlagos termés várható 2020-ban
A változékony időjárás miatt a magyar görögdinnye idén kicsit megkésve, július 15-20. között érik be, és szeptember 15-ig elérhető lesz az üzletekben, piacokon.
A változékony időjárás miatt a magyar görögdinnye idén kicsit megkésve, július 15-20. között érik be, és szeptember 15-ig elérhető lesz az üzletekben, piacokon.
Itthon egyelőre csak a nagyobb cégek használják ki a YouTube hirdetés előnyeit, de számos lehetőséget tartogat ez a videómegosztó portál a kis- és középvállalkozások számára is. Összegyűjtöttünk 3 érvet, hogy miért éri meg hirdetni a YouTube-on a kis cégek számára is.
A csonkázás vagy tetejezés a tőke valamennyi hajtásának a visszavágását jelenti, célja a hosszanti növekedés megakadályozása, és a termés jobb beérlelése.
A rózsa egyik leggyakoribb betegsége a levélfoltosságot okozó csillagpenész, mely nemes és vad fajokon egyaránt előfordul, akár teljes levélhullást okozva.
Nem csak hazánkban közkedvelt virág a muskátli, az egész világon lelekes kertészek munkálkodnak újabb és újabb különleges fajták nemesítésén. Bemutatunk 10 varázslatos muskátlit!
Leírása alapján arra gondolok, hogy növényét túlöntözte. A klívia a pangó vizet és a tűző napfényt nehezen viseli, ezen kívül szinte elpusztíthatatlan. Sötétzöld lombja felett nyíló narancsszínű virágai legalább egy hónapig pompáznak, ha hűvös környezetben tartjuk a növényt. A régi fajták már a tél végétől elkezdenek virágozni, a széles levelű belga klíviák például már november végétől hozzák virágaikat. A korai virágzás feltétele azonban a megelőző két hónapos hideghatás (10 C-fokon). Bővebben olvashat neveléséről a Klívia - a mindenttűrő virág című cikkben.
A szerencsebambusz kétségtelenül sokat tűrő növény, azért a végtelenségig nem tartható. Ennek legfőbb oka a klóros, és általában túl kemény csapvíznek "köszönhető". Talán megmenthető a növény, ha az említett lyukak felett levágja a szárat és újra kigyökerezteti. Ha újabb gyökeret növesz, földbe ültetve akár mint egy "rendes" szobanövényt is tarthatja.
A flamingóvirág igényeit nem egyszerű teljesíteni. Trópusi növény lévén magas páratartalmat és egyletes, télen minimum 16 fokot kíván. A barna levélcsúcsok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát.
A növény sajnos bajban van, valószínű a túllocsolás(téli időszakban nem kell öntözni, majdnem szárazon telel) miatt gombás fertőzés lépett fel. Azonnali gombaölőszeres permetezés javasolt, a már elbarnult bulbát azonnal ki kell vágni a növényből. Öntözését leállítani,csak spriccelni!