5441. Mennyi a körte ára 2020-ban?
Fontos őszi-téli gyümölcsünk az alma mellett a körte: lássuk hogyan alakul az ára 2020-ban és hogyan tudjuk megfelelően tárolni télire.
Fontos őszi-téli gyümölcsünk az alma mellett a körte: lássuk hogyan alakul az ára 2020-ban és hogyan tudjuk megfelelően tárolni télire.
Az Európai Unióban elharapódzott a növényvédő szerekkel szembeni, jellemzően indokolatlan ellenérzés - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Ahogy fejlődött az informatika, megjelent az internet, folyamatosan nőtt a sávszélesség, úgy egyre jobban terelődött át minden az online térbe. Egyre több olyan dolgot is el tudtunk intézni otthonról egy számítógép segítségével, amihez eddig személyes jelenlétre volt szükségünk. Mindezt 2020-ban a koronavírus is “megtámogatta”. Immár egyre több pénzintézetnél számos ügyet lehet intézni online is, személyes jelenlét nélkül. Lássuk, miért is érdemes az online ügyintézést választani banki kölcsön igénylése esetén!
Bármelyik ablakról is van szó, nagyon fontos, hogy meg legyen oldva az árnyékolás problémája. Miért is? Nos, azért, mert ha nincs árnyékoló eszközünk, akkor a Nap folyamatosan besüt a lakásunkba, irodánkba. Ez pedig nem mindig kellemes. Az árnyékolásra többféle lehetőség is rendelkezésre áll, például sötétítő függöny, roletta vagy reluxa, ám, ha tetőablakról van szó, akkor annak a speciális méretét, kialakítását is figyelembe kell venni az ideális árnyékolási mód megválasztásakor. A tetőablak árnyékolók közül a fényzáró, a külső hővédő és az árnyékoló roló is kiváló megoldás lehet.
Az emberek többsége idegenkedik a diólevél komposztálásától és a legrosszabb megoldást választja, az avarégetést. Videón mutatunk egy optimális megoldást az őszi diólevélhegy kezelésére!
A buzogányvirágok (Dieffenbachia) levélsárgulása egy általános probléma. Több oka is lehet, ezért nem tudok egy biztos választ adni a kérdésre. A növény egyes számú ellensége az öntözés, pontosabban a túlöntözés. A dieffenbachiák szeretik, ha valamelyest kiszárad a földjük két öntözés között, továbbá nagyon fontos, hogy a talaj összetétele megfelelő legye. A jó vízelvezetés kötelező, ezért lehet egy kis perlitet vagy durvább homokot keverni a földjébe. A buzogányvirág szereti a nedvességet, csak a pangó vizet nem. Néha még a leveleket is be lehet picit permetezni vízzel. Ennél a növénynél normális, ha egyes levelei elsárgulnak és lehullnak, ez annak következménye, hogy új hajtások jelennek meg a növényen. Viszont ha a sárgulás mellett esetleg barna foltok is megjelennek rajta, az már nem normális, azt jelenti, hogy valami baj van. A fény hiánya, a csapvízzel való locsolás vagy az alacsony hőmérséklet, esetleg huzat, is okozhat elsárgulást. Az elsárgult leveleket távolítsa el a növényről, és mivel mondta, hogy már elég nagyra megnött, ezért talán nem ártana visszavágni. Esetleg ültesse át egy másik, nagyobb cserépbe, lehet, hogy kinőtte már a jelenlegit, és biztosítson a számára megfelelő mennyiségű tápanyagot. Kapcsolódó cikkek: Hogyan neveljünk Diffenbachiát? Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)?
Üdvözlöm! Aggodalomra semmi ok! Semmilyen negatív hatással nincsenek az esetlegesen bent maradt gyökerek a diófákra.
Kedves Judit! Ezt eléggé nehéz így megmondani látatlanban, de ami szerintem számításba jöhet, az valamiféle gomba betegség (erre gazdaboltokban kap megfelelő gombaölő szert), de elképzelhető, hogy tartási hiba okozhatja. A huzatra és a hirtelen hőmérséklet esésre nagyon érzékeny. Javaslom, hogy gombaölő szerrel permetezze le, majd védett, világos helyen helyezze el a lakásban, ahol legalább 20 °C van, és ilyenkor az öntözést heti egy alkalomra szűkítse.
Kedves Ferenc! Elég nehéz kép nélkül, de a monilia (Monilinia laxa) és a cseresznye blumeriellás betegsége (Coccomyces hiemalis sin. Blumeriella jaapii) a gyanúm! A monilia: a növény minden része fertőződhet. Hidegben és esős környezetben fejlődik a legjobban. Ha a gyümölcs fertőződik, akkor elszárad és mumifikálódik. Réz alapú szerekkel lehet védekezni ellene. A blumeriellás betegség: a kórképek általában a levelen és gyümölcskocsányon jelentkeznek, május utolsó harmadában. Az alsó levelek színén számos kerek, apró, bíbórvörös vagy piros foltok jelennek meg. Csapadékos és nedves tavaszokon, a betegség rohamosan terjed, úgy viszintesen (a leveleken a foltok gyorsan szaporodnak és kiterjeszteknek), mint függőlegesen (a felső levelek fertőzése által). Súlyos fertőzés esetén korai lombhullás következhet be. Ez a betegség ellen is réz alapú szerrel gyógyítható. Nézzen a neten utána a két betegségnek és a képek alapján próbálja beazonosítani, de e-mailben is szívesen segítek! Kapcsolódó cikk: Védekezzünk a monília ellen!
Pontos választ nem adhatok a kérdésre, hisz ennek a vonzalomnak sok oka lehet. Nem vagyok nagy macska szakértő, de a macskák kíváncsi állatok, és szeretnek mindent megrágni. Amikor gyomor problémáik vannak, akkor köztudott, hogy növényeket rágcsálnak (füvet, stb.). A majomfa vagy pozsgafa élénk zöld színe több, mint elégséges, hogy felkeltse a macskák érdeklődését. Mivel a növény mind a macskákra, mind a kutyákra mérgező hatással van, ezért ajánlom a növényt vagy eltávolítani az állat közeléből, vagy pedig befújni valamivel, ami a macskák számára kellemetlen szagú, így a macska nem kívánja meg a növényt. Ha a macska "megkóstolná" a növényt, akkor ajánlott az állatot elvinni egy állatorvoshoz, mivel a növény hányingert, hasmenést, szívritmus és egyensúly zavart okozhat.