5441. Mennyi a körte ára 2020-ban?
Fontos őszi-téli gyümölcsünk az alma mellett a körte: lássuk hogyan alakul az ára 2020-ban és hogyan tudjuk megfelelően tárolni télire.
Fontos őszi-téli gyümölcsünk az alma mellett a körte: lássuk hogyan alakul az ára 2020-ban és hogyan tudjuk megfelelően tárolni télire.
Az Európai Unióban elharapódzott a növényvédő szerekkel szembeni, jellemzően indokolatlan ellenérzés - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Ahogy fejlődött az informatika, megjelent az internet, folyamatosan nőtt a sávszélesség, úgy egyre jobban terelődött át minden az online térbe. Egyre több olyan dolgot is el tudtunk intézni otthonról egy számítógép segítségével, amihez eddig személyes jelenlétre volt szükségünk. Mindezt 2020-ban a koronavírus is “megtámogatta”. Immár egyre több pénzintézetnél számos ügyet lehet intézni online is, személyes jelenlét nélkül. Lássuk, miért is érdemes az online ügyintézést választani banki kölcsön igénylése esetén!
Bármelyik ablakról is van szó, nagyon fontos, hogy meg legyen oldva az árnyékolás problémája. Miért is? Nos, azért, mert ha nincs árnyékoló eszközünk, akkor a Nap folyamatosan besüt a lakásunkba, irodánkba. Ez pedig nem mindig kellemes. Az árnyékolásra többféle lehetőség is rendelkezésre áll, például sötétítő függöny, roletta vagy reluxa, ám, ha tetőablakról van szó, akkor annak a speciális méretét, kialakítását is figyelembe kell venni az ideális árnyékolási mód megválasztásakor. A tetőablak árnyékolók közül a fényzáró, a külső hővédő és az árnyékoló roló is kiváló megoldás lehet.
Az emberek többsége idegenkedik a diólevél komposztálásától és a legrosszabb megoldást választja, az avarégetést. Videón mutatunk egy optimális megoldást az őszi diólevélhegy kezelésére!
Mivel a legtöbb pajzstetű több növényt is szívogat, leggyakrabban egy másik növénnyel hozzuk be lakásunkba e kártevőket. Mielőtt még nagyon elszaporodnának, tudunk ellenük hatásosan, mechanikai úton védekezni. Ronggyal vagy kefével mossuk le a pajzstetveket, próbáljuk meg az eldugott részekről is kipiszkálni őket. Heti többszöri mosdatással sikeres lehet a védekezés. A forgalomban lehet kapni olajos permetszereket, amelyekkel lefújva a növényt és a kártevőt, megfulladnak az állatok.
A hibiszkusz vagy mályvacserje (Hibiscus siriacus) világos helyen, esetleg teraszon folyamatosan hozza virágait. Ha nincs útban ilyenkor valóban nem érdemes megmetszeni, inkább elvirágzás után vagy a kora tavasz alkalmas erre. Áprilisban vagy augusztusban fejdugvánnyal szaporíthatjuk.
A fenyőrozsda az öttűs fenyőket támadja meg, amitől az ágak megvastagodnak, először az ágak majd akár az egész fa elpusztulhat. Egy másik betegség az erdeifenyő tűlevélhullásos betegségére jellemző, hogy a kórokozó által fertőzött tűleveleken, nagyítóval apró foltok láthatók(ilyen a rossz termőhely miatti levélhulláskor nem észlelhető). A lehullott tűleveleket júniusig el kell távolítani, mert innen indul a fertőzés, ha erre nincs lehetőség július-augusztusban gombaölőszeres védekezés válhat szükségessé.
Valószínű, hogy a szedrét botrítisz támadta meg, ellene helyes metszéssel és vegyszeresen is kell védekezni. Vegyszeres védelemre (háromszor kell végezni a virágzás kezdetétől) az iprodion, vinklozolin, procimidon hatóanyagú szerek használhatók.
A tuják hazánkban nem őshonos növények, s egyre nehezebben viselik a nagy évközi hőmérséklet és csapadékingadozást. Néhány gombás betegség is támadja, illetve molyok és pajzstetvek is élősködhetnek rajta. Azt, hogy egy magról nevelt tuja kevésbé bírná el éghajlatunkat és rövidebb életű, véleményem szerint nem reális.