5441. Mennyi a körte ára 2020-ban?
Fontos őszi-téli gyümölcsünk az alma mellett a körte: lássuk hogyan alakul az ára 2020-ban és hogyan tudjuk megfelelően tárolni télire.
Fontos őszi-téli gyümölcsünk az alma mellett a körte: lássuk hogyan alakul az ára 2020-ban és hogyan tudjuk megfelelően tárolni télire.
Az Európai Unióban elharapódzott a növényvédő szerekkel szembeni, jellemzően indokolatlan ellenérzés - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.
Ahogy fejlődött az informatika, megjelent az internet, folyamatosan nőtt a sávszélesség, úgy egyre jobban terelődött át minden az online térbe. Egyre több olyan dolgot is el tudtunk intézni otthonról egy számítógép segítségével, amihez eddig személyes jelenlétre volt szükségünk. Mindezt 2020-ban a koronavírus is “megtámogatta”. Immár egyre több pénzintézetnél számos ügyet lehet intézni online is, személyes jelenlét nélkül. Lássuk, miért is érdemes az online ügyintézést választani banki kölcsön igénylése esetén!
Bármelyik ablakról is van szó, nagyon fontos, hogy meg legyen oldva az árnyékolás problémája. Miért is? Nos, azért, mert ha nincs árnyékoló eszközünk, akkor a Nap folyamatosan besüt a lakásunkba, irodánkba. Ez pedig nem mindig kellemes. Az árnyékolásra többféle lehetőség is rendelkezésre áll, például sötétítő függöny, roletta vagy reluxa, ám, ha tetőablakról van szó, akkor annak a speciális méretét, kialakítását is figyelembe kell venni az ideális árnyékolási mód megválasztásakor. A tetőablak árnyékolók közül a fényzáró, a külső hővédő és az árnyékoló roló is kiváló megoldás lehet.
Az emberek többsége idegenkedik a diólevél komposztálásától és a legrosszabb megoldást választja, az avarégetést. Videón mutatunk egy optimális megoldást az őszi diólevélhegy kezelésére!
Kedves Érdeklődő! Töredező ágak és hajtások a növény halálát jelenti.Oka bármi lehet,, de az egyforma száradás vízhiányt jelent. Nem szív a növény akár kártevő gyökér pusztítása miatt vizet vagy a növény megbetegedett. Molnár Gábor Éva, kertészmérnök
Kedves Érdeklődő! Egy fadoktort kell az ilyen nagy méretű fákhoz kihívni, mert alpinista technikával áttudja vizsgálni a fa egészségi állapotát. Molnár Gábor Éva,kertészmérnök
Kedves Zoltán! Egy faszakértő biztos ebben kompetensebb, mint hogy egy képről bármi igazi megállapítás születhessen a részemről.Ezért ajánlom, hogy keressen meg ilyen szolgáltatást vagy favágásokkal foglakozó céget, hogy a területen szemrevételezve a fát , megvizsgálva az állapotokat tudjon önnek helyes javaslatot tenni. Molnár Gábor Éva kertészmérnök
Kedves Szabolcs! Alapvetően fejlődniük kellett volna a homokban is. Lehet, hogy az alannyal volt baj. Homokos, laza talajra a vadkajszi alany való. A mirabolán alany a kötöttebb talajokon állja meg a helyét. Az öntözés friss telepítés után elengedhetetlen pláne április/májusban, amikor elkezd hajtani a kajszi. A kitermelés során sérül a gyökérzet. Az ültetéskor kicsit meg kell csipkedni a gyökerek végét, hogy a sérült részek lekerüljenek. Tavasszal meg kell metszeni a fát, hogy a csökkent gyökérfelülettel arányos legyen a lomb mérete. Egyáltalán nem lehetetlen homokon kajszit termeszteni. Az ültetéskor célszerű nem csak a gödör aljára tenni trágyát, hanem a kitermelt homokhoz is kell keverni egy keveset, hogy az épp fejlődő gyökerek már egyből tápanyagdús földdel találkozzanak. Tegyen még egy próbát betartva a felsorolt tanácsokat. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Érdeklődő !Sajnos nem érkezett a kérdés mellé kép, amiben támpontot kaphattam volna arról, hogy a kérdés milyen növényre, sövényre vonatkozik.Kérem keressen meg levéllel és képeket csatolva a kertfuvesites@kertfuvesites.hu email címen. Molnár Gábor Éva kertészmérnök