5461. Így gondozzuk a gyengébb hajtású hortenziákat!
A gyengébb hajtású hortenzia (Hydrangea arborescens 'Abetwo') itthon egy viszonylag ritka fajta. Gyönyörű, óriási virágokat hoz, ha szakszerűen gondozzuk.
A gyengébb hajtású hortenzia (Hydrangea arborescens 'Abetwo') itthon egy viszonylag ritka fajta. Gyönyörű, óriási virágokat hoz, ha szakszerűen gondozzuk.
A grincsfa készítésénél nagy hangsúlyt kell fektetni a drótozásra, mert akkor lesz szép, kunkori a vége. Videón mutatjuk, hogyan érdemes otthon belevágni.
Az őszi vetés sok szempontból előnyösebb, mint a tavaszi, hiszen nem kell a gyomokkal hadakozni, van idő előkészíteni a talajt alaposan. Viszont könnyű kicsúszni a kedvező meleg időjárásból, és a lehulló falevelek is gondot okozhatnak. Rátelepedve a zsenge fűszálakra lefojtja azokat, teret engedve a gombás fertőzéseknek.Viszont késő ősszel (a lombhullás után), tél alá vetéssel még sikerre vihető az új füvesítés.
Összeszedtünk néhány hasznos tanácsot, hogyan kell a gránátalmát egyszerűen megpucolni és csíráztatni!
Egy jól megtervezett és kialakított szőlőlugas még a legkisebb kertet is meghitté varázsolja. Az ültetés előtt azonban néhány szempontot nem árt figyelembe venni.
Lehet öntözéssel kapcsolatos probléma, de meg kellene nézni a leveleit alaposabban, lehet, hogy takácsatka támadta meg. Van a levelek fonákján valami? Esetleg pókhálósodik a növény?
Amik gyönyörűvé varázsolják a szerettei sírját: törpe őszirózsa ASTER dumosus - nyár vége, ősz hegyi ternye ALYSSUM montanum - tavasz vége, nyár kaukázusi ikravirág ARABIS caucasica - tavasz vége, nyár kerti pázsitviola AUBRIETA hybrida - tavasz vége, nyár kárpáti harangvirág CAMPANULA carpatica - nyár mezei szegfű DIANTHUS deltoides - nyár, ősz eleje kaukázusi zergevirág DORONICUM orientale - tavasz, nyár kaukázusi nefelejcs BRUNNERA macrophylla - tavasz
a málnával kapcsolatos kérdésre a mellékelt cikkben talál választ. A leandert először is alaposan zuhanyozza le (vagy slaggal, erős vízsugárral mossa át) a növényt (mindenhol, a fonákra is bőven jusson víz), majd kezelje le Vertimec 1,8 EC-vel (II. forg. kat.) vagy Flumite 200-zal. Ilyen erős kártételnél a kezelés megismétlésére szükség lesz, és maximális eredmény még így sem garantálható. A kifakult levelek visszazöldülni már nem fognak, de az újonnan növő hajtások még védhetők. Permetezni csak szabad térben lehet! Ha pajzstetves a növény, akkor esztétikai okokból a szappanos vizes ledörzsölés is szükségessé válik kiegészítő jelleggel. Kerülje a növény téli tartását száraz, páraszegény, meleg környezetben!
Tudnom kellene milyen orchideáról van szó de (látatlanban)a legtöbb esetben a páratartalom hiánya lehet az ok. Üdv
Nem egészen így van, mellékeltem egy cikket, amiben le van írva, hogy a hajtását kell lecsípni és miért.