5461. Így gondozzuk a gyengébb hajtású hortenziákat!
A gyengébb hajtású hortenzia (Hydrangea arborescens 'Abetwo') itthon egy viszonylag ritka fajta. Gyönyörű, óriási virágokat hoz, ha szakszerűen gondozzuk.
A gyengébb hajtású hortenzia (Hydrangea arborescens 'Abetwo') itthon egy viszonylag ritka fajta. Gyönyörű, óriási virágokat hoz, ha szakszerűen gondozzuk.
A grincsfa készítésénél nagy hangsúlyt kell fektetni a drótozásra, mert akkor lesz szép, kunkori a vége. Videón mutatjuk, hogyan érdemes otthon belevágni.
Az őszi vetés sok szempontból előnyösebb, mint a tavaszi, hiszen nem kell a gyomokkal hadakozni, van idő előkészíteni a talajt alaposan. Viszont könnyű kicsúszni a kedvező meleg időjárásból, és a lehulló falevelek is gondot okozhatnak. Rátelepedve a zsenge fűszálakra lefojtja azokat, teret engedve a gombás fertőzéseknek.Viszont késő ősszel (a lombhullás után), tél alá vetéssel még sikerre vihető az új füvesítés.
Összeszedtünk néhány hasznos tanácsot, hogyan kell a gránátalmát egyszerűen megpucolni és csíráztatni!
Egy jól megtervezett és kialakított szőlőlugas még a legkisebb kertet is meghitté varázsolja. Az ültetés előtt azonban néhány szempontot nem árt figyelembe venni.
Amennyiben valóban felálló hajtásrendszerű fuksziát vásárolt, akkor minden bizonnyal az az un. Hosszúcsövű fukszia (Fuchsia fulgens), amely Mexikóból származó fegyérzékeny félcserje. Szereti a bőséges vízellátást, a jó tápanyagellátottságot. A csüngő ágú fuksziánál jobban bírja a napos helyet. <p>Hűvös, világos helyen átteleltetve egyre nagyobb dézsás növény nevelhető belőle. Májustól szeptemberig hozza csoportokban álló csöves virágait. <p>A fuksziáról bővebben olvashat az alábbi cikkünkben:
Sajnos saját tapasztalatból magam sem tudok jó megoldást a gyanta problémára, de édesapám szerint az alkohol vagy a benzin az segíthet, míg édesanyám a kést ajánlotta.
Több szempontot is figyelembe kell vennünk telepítés előtt. Hagyományos telepítés esetén azt kell figyelnünk, hogy 4-5 év múltán, amikorra teljesen kifejlődnek cserjéink, addigra érjenek össze. Ez a nagy termetű növények esetén 1,5-1,8 m; alacsony termetűeknél 0,6-1 m tőtávolságot jelent. <p>Intenzív telepítés esetén (pl. öntözött magánkertben) ennél sűrűbben is ültethetjük növényeinket, hogy maximum 2 év alatt összeérjenek. ( A tőtávolság itt 1,2-0,5 m között változik.) A telepítés utáni évben rendszeresen gyomlálni és öntözni kell, később a lomb zárodását követően a fenntartási munka minimálisra csökken. Érdemes első évben mulcsot szórni a csupaszon maradt talajra, az megakadályozza a gyommagvak kelését és nedvesen tartja a föld felszínét. <p> További információkat talál alábbi cikkeinkben:
A félárnyékot kedvelő, viszonylag igénytelen növények közé tartozik a sugárarália (Schefflera actinophylla). ugyancsak az eddzett növények közé tartozik a viszonylag apró levelű csüngőágú fikusz (Ficus benjamina). Az anyósnyelvről és a kukoricalevélről bőveben is olvashat alábbi cikkeinkben:
A félárnyékot és szárazságot is elviselő növények közé tartozik a sugárarália (Scheffrela actinophylla) és a viszonylag apró levelű csüngőágú fikusz (Ficus benjamina). További két növényről bővebben is olvashat az alábbi két cikkünkben!