5461. Így gondozzuk a gyengébb hajtású hortenziákat!
A gyengébb hajtású hortenzia (Hydrangea arborescens 'Abetwo') itthon egy viszonylag ritka fajta. Gyönyörű, óriási virágokat hoz, ha szakszerűen gondozzuk.
A gyengébb hajtású hortenzia (Hydrangea arborescens 'Abetwo') itthon egy viszonylag ritka fajta. Gyönyörű, óriási virágokat hoz, ha szakszerűen gondozzuk.
A grincsfa készítésénél nagy hangsúlyt kell fektetni a drótozásra, mert akkor lesz szép, kunkori a vége. Videón mutatjuk, hogyan érdemes otthon belevágni.
Az őszi vetés sok szempontból előnyösebb, mint a tavaszi, hiszen nem kell a gyomokkal hadakozni, van idő előkészíteni a talajt alaposan. Viszont könnyű kicsúszni a kedvező meleg időjárásból, és a lehulló falevelek is gondot okozhatnak. Rátelepedve a zsenge fűszálakra lefojtja azokat, teret engedve a gombás fertőzéseknek.Viszont késő ősszel (a lombhullás után), tél alá vetéssel még sikerre vihető az új füvesítés.
Összeszedtünk néhány hasznos tanácsot, hogyan kell a gránátalmát egyszerűen megpucolni és csíráztatni!
Egy jól megtervezett és kialakított szőlőlugas még a legkisebb kertet is meghitté varázsolja. Az ültetés előtt azonban néhány szempontot nem árt figyelembe venni.
Üdvözlöm! A képen a bal oldali katicabogár lárvának, a jobb oldali egy krumplibogár lárvának tűnik. Bio védekezést nem tudok ellenük sajnos, csak rovarölővel lehet ellenük védekezni.
Tisztelt Kertbarát! A képen a juhar fillosztiktás levélfoltosodása (gomba betegség) látható, mely csapadékos hüvösebb tavaszon szokott előfordulni. A növényt ilyenkor vegetációban permetezéssel tudjuk megvédeni, valamint az elhalt leveleket el kell távolítani, és elégetni. Permetezni a következő szerekkel lehet: Amistar, Dithane M-45, Topas 100EC, eredményesen. A permetezést nyáron 25 C fok alatt végezzük, mert a növény levelét perzseli. A növényvédőszer dobozán feltüntetett dózist használjuk permetezéskor, mert szintén károsodhat a növény. Jó kertészkedést! Üdvözlettel. Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Anna! A borostyán ellenálló és kevés fénnyel is beéri és még örökzöld is, illetve a lombhullató vadszőlőt javaslom. Ezek gyorsan nőnek és nem mérgezőek, bár a borostyánt a gyógyszeripar felhasználja.
Tisztelt Kertbarát! A képen a klivia növény látható, a levelén pedig napégés foltjai. A növény gyenge fényt, és félárnyékot kedveli. Télen mérsékelten, virágzáskor gyakrabban kell öntözni. Sajnos manapság az erős UV sugárzás során egyre gyakoribb tünet hogy a növények levele megég barna foltos lesz. A növényt együk félárnyékba mérsékelten az időjárásnak megfelelően öntözzük, és két hetente tápoldatozzuk. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A repedt részt össze kell húzni és összekötni, mintha egy sebet kötne. Össze fog nőni az ág, hiszen a növények oltásánál is működik ez a szisztéma!