5476. Napelemparkot létesít a nyíregyházi Lego gyár
A nyíregyházi Lego gyár napelempark létesítését tervezi a gyártórészleg melletti területen; a napelemeket várhatóan jövő nyáron telepítik - közölte a vállalat az MTI-vel hétfőn.
A nyíregyházi Lego gyár napelempark létesítését tervezi a gyártórészleg melletti területen; a napelemeket várhatóan jövő nyáron telepítik - közölte a vállalat az MTI-vel hétfőn.
Vannak emberek, akik bármit is próbálnak tenni, visszatérő egészségügyi problémával küzdenek. Ezek lehetnek valamilyen betegséghez társuló kellemetlenségek is, de az is előfordul, hogy csak szimplán nagyon érzékeny a szervezetünk egy pontja. A vízhiányos bőr mindkét eset lehetőségét magában hordozza, azonban nagyon fontos a megfelelő ápolás. A cikkben erről olvashatsz bővebben.
Te hogyan viszonyulsz a zenéhez? El sem tudnád képzelni a napjaidat nélküle, vagy csak utazás közben, esetleg házimunka során használod háttérzajként? Bármi is a válaszod, bizonyára nálad is van egy vagy több olyan stílus, amit kedvelsz, illetve megvannak azok a dalok, amiket bármikor szívesen meghallgatsz. De milyen gyakran szoktál rádiózni? Sok fiatal abban a tévhitben él, hogy ez az “öregek hobbija”, holott ez egyáltalán nem így van! Nézzünk pár érvet, milyen előnyökkel jár a rádióhallgatás.
Itthon is egyre népszerűbb a keserűnarancs és a citrom kereszteződésével létrejött bergamott, amit elsősorban a héjából kinyerhető esszencia miatt termesztenek. Európában elsősorban Olaszország déli vidékein él ez a citrusféle, amelynek növekedéséhez speciális klíma és föld kell.
Amikor elmúltak a serdülő, pattanásokkal teli évek, fellélegeztünk. Évekkel később, amikor feltűnnek az arcunkon a pirosan virító nagyobbacska dudorok, nagyon megijedünk, és nem tudjuk mire vélni a dolgot. Gyorsan elkezdünk kapkodni, gyógymódok után kutatni és drága krémeket vásárolni, hogy mielőbb elmulasszuk az éktelenkedő ragyákat. Nem is gondolnánk, hogy a háttérben olyan banális dolog áll, mint a táplálkozási szokásaink.
bA szerencsebambusz az akváriumban is megél, bár nem teljesen vízi növény. Bele lehet tenni.
E nemzetség természetes élőhelye Délkelet-Ázsiában és Dél-Kínában található. Nagyon szép fényes, sötétzöld, kicsit deltoidszerű levelekkel. A levelek széle ép, két kisebb bevágás van a csúcsa mellett. Fonákja világosabb. Törzse világos barna, majdnem sima, kisebb dudorokkal. Tulajdonképpen örökzöldként viselkedik, mert télen is megőrzi levélzetét és azokhoz hasonlóan nagyon lassú a levélváltása. Egyre több esetben találkozhatunk vele bevásárló központokban, ahol bonsaiként árusítják! „Természetesen” kezelési utasítást nem mellékelnek hozzá, pedig fontos lenne, és erre a növényre különösen igaz, mert tartása annyira eltér a hazánkban honos növényekétől! Amennyiben jól érzi magát, szinte folyamatosan virágzik. Apró fehér virágaiból zöld bogyók fejlődnek, amelyek pirosra érnek. (A termések nem minden növényen jelennek meg!) A mi éghajlatunk alatt nehezen tartható. Melegigényes, minimum 20 fok hőmérsékletre, és magas páratartalomra van szüksége, ezért csak üvegházban, vagy erre a célra kialakított floráriumban érzi jól magát! Nem szereti a hirtelen hőmérsékletváltozást, a talaj lehűlését, a huzatot, és a hideget. Télen se csökkenjen a hőmérséklet 16 C fok alá, viszont magasabb fényigénye miatt pótvilágítást kell alkalmazni! A legcélszerűbb legalább (nagyság függvényében több) két db legalább 12 Watt értékű energiatakarékos fényforrással napi 6-8 órát megvilágítani. Földje tartsuk nedvesen, de a túlöntözés gyökérrothadást okozhat! Két-három hetente zuhanyozzuk le langyos vízzel!. Megfelelő gondoskodással hosszú ideig megtartható! Metszés: Kialakult koronájú fáknál úgynevezett „fenntartó” metszést végezzünk. Ez azt jelenti, hogy a hajtásokat rögtön a kellő hosszúságúra vágjuk. Metszéssel is tudjuk befolyásolni a növény formáját. Vegyük figyelembe, hogy a megmaradó levelek határozzák meg az új hajtások irányát. A visszavágás helyén több levelet képez. Hajtásdugvánnyal szaporíthatjuk. Vastagabb ágai úgynevezett „légbújtással” szaporíthatók le. Átültetés: Egy-két évente, az idősebb fákat ritkábban. Évente ellenőrizzük a gyökérzetet, ami arra is jó, hogy felfedezzük az esetleges betegségeket, vagy kártevőket! Amikor a gyökérzet, teleszőtte a tálat, ültessük át! Az év bármely szakában átültethető, de a legcélravezetőbb tavasszal. A jó talaj laza szerkezetű, ezzel javítja a vízháztartást, a gyökerek növekedését, biztosítja a jó szellőzést. Pontosan ezért több összetevője van, és növény-fajtánként eltérő minőségű. A szemcse szerkezete, kémiai tulajdonságai, valamint a tápanyagok és ásványi anyagok jelenléte mind-mind nagyon fontos alkotórészei! . Tápanyag-utánpótlás: A vegetációs időszakban kéthetente, télen kisebb töménységben, havonta ajánlott. A fotón látható növény földje nagyon száraz, ennél sokkal nedvesebben kell tartani és magas a páraigénye is. A pontos tartás elsajátítása érdekében olvassa el a www.yamadori-bonsai-hungary.hu oldalain a téli tartásra és a fényigényre vonatkozó cikkeket is! üdvözlettel Katona Ervin
A növény tápanyagellátása miatt nem szabad.az uj hajtások a régi bulbákból táplálkoznak.az oncidiumoknál a régi levelek elhullatása természetes jelenség mivel ők részleges lombhullatók.
A fikuszok között a lantlevelű fikusz (Ficus lyrata) az egyik legkényesebb faj, leginkább a páraszegény téli lakásokban szenved, ez okozza a levélszélek barnulását majd a levelek lehullását. Tegye hűvösebb helyre - 15-18°C közé vagy emelje a páratartalmat gyakori spricceléssel, plusz tálka beiktatásával, melyet a cserép alá helyez benne állandó vízzel (de ne a cserép álljon vízben).
Hát ez bizony feladta a leckét!első látásra vírusos betegségnek tűnik, de ehhez látnom kellene a virágait is közelről. Addig is azonnal lepermetezni a növény összes elérhető részét alul felül komplex gomba és baktériumölő szerrel majd ezt 5 nap múlva megismételni. tanács:túl száraznak látom az ültetőközegét!tessék nedvesebben tartani!