5476. Napelemparkot létesít a nyíregyházi Lego gyár
A nyíregyházi Lego gyár napelempark létesítését tervezi a gyártórészleg melletti területen; a napelemeket várhatóan jövő nyáron telepítik - közölte a vállalat az MTI-vel hétfőn.
A nyíregyházi Lego gyár napelempark létesítését tervezi a gyártórészleg melletti területen; a napelemeket várhatóan jövő nyáron telepítik - közölte a vállalat az MTI-vel hétfőn.
Vannak emberek, akik bármit is próbálnak tenni, visszatérő egészségügyi problémával küzdenek. Ezek lehetnek valamilyen betegséghez társuló kellemetlenségek is, de az is előfordul, hogy csak szimplán nagyon érzékeny a szervezetünk egy pontja. A vízhiányos bőr mindkét eset lehetőségét magában hordozza, azonban nagyon fontos a megfelelő ápolás. A cikkben erről olvashatsz bővebben.
Te hogyan viszonyulsz a zenéhez? El sem tudnád képzelni a napjaidat nélküle, vagy csak utazás közben, esetleg házimunka során használod háttérzajként? Bármi is a válaszod, bizonyára nálad is van egy vagy több olyan stílus, amit kedvelsz, illetve megvannak azok a dalok, amiket bármikor szívesen meghallgatsz. De milyen gyakran szoktál rádiózni? Sok fiatal abban a tévhitben él, hogy ez az “öregek hobbija”, holott ez egyáltalán nem így van! Nézzünk pár érvet, milyen előnyökkel jár a rádióhallgatás.
Itthon is egyre népszerűbb a keserűnarancs és a citrom kereszteződésével létrejött bergamott, amit elsősorban a héjából kinyerhető esszencia miatt termesztenek. Európában elsősorban Olaszország déli vidékein él ez a citrusféle, amelynek növekedéséhez speciális klíma és föld kell.
Amikor elmúltak a serdülő, pattanásokkal teli évek, fellélegeztünk. Évekkel később, amikor feltűnnek az arcunkon a pirosan virító nagyobbacska dudorok, nagyon megijedünk, és nem tudjuk mire vélni a dolgot. Gyorsan elkezdünk kapkodni, gyógymódok után kutatni és drága krémeket vásárolni, hogy mielőbb elmulasszuk az éktelenkedő ragyákat. Nem is gondolnánk, hogy a háttérben olyan banális dolog áll, mint a táplálkozási szokásaink.
Kedves Anita! A növény neve: szerencsehere (Oxalis deepei). Ez a növény nyáron virágzik, és azután leszáradnak a levelei. Abba kell hagyni az öntözést, és tavasszal át kell ültetni, majd öntözni. Nem muszáj kiültetni, lehet a lakásban is tartani, de napsütésre szüksége van, mérsékelten öntözze.
Kedves Blászlóné! Általában penész szokta megtámadni, ez ellen valami gombaölő szerrel (pl.: Champion) permetezze le! Elképzelhető még a tápanyagigény, illetve ne száradjon ki nagyon a föld, aminek lazának, tőzegesnek kell lennie! Soha ne álljon vízben, de legyen nedves! Kép nélkül elég nehéz kitalálni, hogy mi lehet a baja! Kapcsolódó cikk: Hogyan neveljünk egészséges afrikai ibolyát?
Kedves Jenny! A klívia virágoztatásával kapcsolatosan az alábbi cikkeket ajánlom elolvasni. A gyökérzet megjelenése arra enged következtetni, hogy a másfél év alatt még egyszer sem volt átültetve, ami viszont nagyon ajánlott, főleg így, hogy nincs elegendő földje a növénynek. A virágzási időszak után próbálja meg átültetni a klíviát egy, a jelenleginél nagyobb cserépbe. Viszont, ami a legfontosabb: a téli pihenő nélkül a klívia nem tud virágozni. Részletesebb információkat a következő cikkekben olvashat: A klívia télen pihenésre vágyik Hogyan virágoztassuk klíviánkat?
Kedves Vida Ágnes! A szarvasagyancspáfrány (Platycerium bifurcatum) egyik különlegessége, hogy a levelek folyamatosan "cserélődnek", ami azt jelenti, hogy az elpusztuló levelekből nagyon jó minőségű humusz képződik, amivel ellátja a növényt tápanyaggal, mivel ezek fán élnek és nincs föld, amiből kinyerheti. A jelenség természetes, amit Ön tapasztal, az normális élet ciklusa a növénynek! Ha viszont a levelek kezdenek hullani, akkor túl meleg, vagy túl száraz a levegő. PERMETEZNI SOSEM SZABAD! Soha ne permetezze, mert a levelek elbarnulnak! Se tápoldattal, sem vízzel! Kapcsolódó cikk: A páfrányunk életciklusai
A gyökérrel teli cserép téli viszonylatban nem lenne probléma, a nagyobb gond a penészedés, ugyanis ez azt jelenti, hogy a közege nedvesitve van. A cimbik ilyenkor szárazontartást és alacsony (12-17 °C)hőmérsékletet igényelnek. (Valószínű, hogy emiatt maradt el a virágzás is!) A jelenlegi helyzetben, amit tudok tanácsolni: gombaölőszerrel lekezelni! Azonnal beszüntetni a nedvesen tartást. Megszáritani a növényt a jelenlegi helyén, és továbbra is szárazon tartva hűvösebb helyen teleltetni tovább a tavaszi vegetáció megindulásáig, és csak akkor átültetni. Most semmiképpen!! A miltóniának megfelel a bolti keverék, de az átültetésével várni kell az új hajtás megindulásáig.Ő viszont nem szereti a száritást! Sok sikert!