5476. Napelemparkot létesít a nyíregyházi Lego gyár
A nyíregyházi Lego gyár napelempark létesítését tervezi a gyártórészleg melletti területen; a napelemeket várhatóan jövő nyáron telepítik - közölte a vállalat az MTI-vel hétfőn.
A nyíregyházi Lego gyár napelempark létesítését tervezi a gyártórészleg melletti területen; a napelemeket várhatóan jövő nyáron telepítik - közölte a vállalat az MTI-vel hétfőn.
Vannak emberek, akik bármit is próbálnak tenni, visszatérő egészségügyi problémával küzdenek. Ezek lehetnek valamilyen betegséghez társuló kellemetlenségek is, de az is előfordul, hogy csak szimplán nagyon érzékeny a szervezetünk egy pontja. A vízhiányos bőr mindkét eset lehetőségét magában hordozza, azonban nagyon fontos a megfelelő ápolás. A cikkben erről olvashatsz bővebben.
Te hogyan viszonyulsz a zenéhez? El sem tudnád képzelni a napjaidat nélküle, vagy csak utazás közben, esetleg házimunka során használod háttérzajként? Bármi is a válaszod, bizonyára nálad is van egy vagy több olyan stílus, amit kedvelsz, illetve megvannak azok a dalok, amiket bármikor szívesen meghallgatsz. De milyen gyakran szoktál rádiózni? Sok fiatal abban a tévhitben él, hogy ez az “öregek hobbija”, holott ez egyáltalán nem így van! Nézzünk pár érvet, milyen előnyökkel jár a rádióhallgatás.
Itthon is egyre népszerűbb a keserűnarancs és a citrom kereszteződésével létrejött bergamott, amit elsősorban a héjából kinyerhető esszencia miatt termesztenek. Európában elsősorban Olaszország déli vidékein él ez a citrusféle, amelynek növekedéséhez speciális klíma és föld kell.
Amikor elmúltak a serdülő, pattanásokkal teli évek, fellélegeztünk. Évekkel később, amikor feltűnnek az arcunkon a pirosan virító nagyobbacska dudorok, nagyon megijedünk, és nem tudjuk mire vélni a dolgot. Gyorsan elkezdünk kapkodni, gyógymódok után kutatni és drága krémeket vásárolni, hogy mielőbb elmulasszuk az éktelenkedő ragyákat. Nem is gondolnánk, hogy a háttérben olyan banális dolog áll, mint a táplálkozási szokásaink.
Üdvözlöm! A válasz terjedelme miatt ajánlanék figyelmébe egy linket, kérem olvassa el: http://netgarden.hu/index.php/haszonkert/38-az-alma-metszese Ez egy nagyon gyakorlatias dolog, ezért nehéz ezt "tankönyvből" megtanulni, de azt hiszem, ha betartja a leírtakat, akkor nem lehet nagy baj, illetve évek alatt belejön!
Üdvözlöm! Ezek a gyomírtó szerek kontakt típusú szerek, ami azt jelenti, hogy azt öli meg csak, ahová fújja! Nem kell kihagyni, csak óvatosan körbe fújni. A gyomírtást márciusban kezdje meg, és ahogy nő az "utánpótlás", akkor ismételje meg. Akár már most is elkezdheti. A Fozát, Gliphogan, Glialka jó választás! Ezek totális gyomírtó szerek. Az info@kertrendorseg.hu címre nyugodtan írjon, igyekszem válaszolni!
A jól kiválasztott, védett helyre való ültetéssel (pl. ház belső udvara, déli oldala) már megtettük az első, leghatékonyabb lépést. Amíg kicsi, a már javasolt tölgylombbal való laza (!) takarás hatékony, de nagyobb növénynél a takarás nehezen oldható meg. A kockázatot akkor vállaltuk, amikor megvettük kedvenc növényünket. Általános érvényű szabály, hogy olyan közeggel (pl. nád), ami alatt befülled, elrothad, nem kap fényt, nem javasoljuk a takarást. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Ájrin! Szerintem túlöntözés lehet, vagy valami fertőzés a talajban! Azt javaslom, hogy virágföldbe ültesse el úgy, hogy ne nyomkodja le nagyon a földet, hogy laza maradjon a talaj szerkezete és mérsékelten öntözze csak, szerintem így nem lesz baj.
Érdekes kérdés! Keresni kell egy másik jóval nehezebb cserepet,annak az aljába kell nagyobb nehéz kavicsokat tenni, majd ebbe belehelyezni a kérdéses cserepet. Így a növényes cserép a nehezebb oldalának fog dőlni de nem borul fel. A virágszárakat elvirágzás után visszavághatjuk úgy, hogy a növényen maradjon annyi virágszár amin látható legalább 3 szem.