5476. Napelemparkot létesít a nyíregyházi Lego gyár
A nyíregyházi Lego gyár napelempark létesítését tervezi a gyártórészleg melletti területen; a napelemeket várhatóan jövő nyáron telepítik - közölte a vállalat az MTI-vel hétfőn.
A nyíregyházi Lego gyár napelempark létesítését tervezi a gyártórészleg melletti területen; a napelemeket várhatóan jövő nyáron telepítik - közölte a vállalat az MTI-vel hétfőn.
Vannak emberek, akik bármit is próbálnak tenni, visszatérő egészségügyi problémával küzdenek. Ezek lehetnek valamilyen betegséghez társuló kellemetlenségek is, de az is előfordul, hogy csak szimplán nagyon érzékeny a szervezetünk egy pontja. A vízhiányos bőr mindkét eset lehetőségét magában hordozza, azonban nagyon fontos a megfelelő ápolás. A cikkben erről olvashatsz bővebben.
Te hogyan viszonyulsz a zenéhez? El sem tudnád képzelni a napjaidat nélküle, vagy csak utazás közben, esetleg házimunka során használod háttérzajként? Bármi is a válaszod, bizonyára nálad is van egy vagy több olyan stílus, amit kedvelsz, illetve megvannak azok a dalok, amiket bármikor szívesen meghallgatsz. De milyen gyakran szoktál rádiózni? Sok fiatal abban a tévhitben él, hogy ez az “öregek hobbija”, holott ez egyáltalán nem így van! Nézzünk pár érvet, milyen előnyökkel jár a rádióhallgatás.
Itthon is egyre népszerűbb a keserűnarancs és a citrom kereszteződésével létrejött bergamott, amit elsősorban a héjából kinyerhető esszencia miatt termesztenek. Európában elsősorban Olaszország déli vidékein él ez a citrusféle, amelynek növekedéséhez speciális klíma és föld kell.
Amikor elmúltak a serdülő, pattanásokkal teli évek, fellélegeztünk. Évekkel később, amikor feltűnnek az arcunkon a pirosan virító nagyobbacska dudorok, nagyon megijedünk, és nem tudjuk mire vélni a dolgot. Gyorsan elkezdünk kapkodni, gyógymódok után kutatni és drága krémeket vásárolni, hogy mielőbb elmulasszuk az éktelenkedő ragyákat. Nem is gondolnánk, hogy a háttérben olyan banális dolog áll, mint a táplálkozási szokásaink.
Az apró légyszerű, repkedő muslicák valószínűleg a talajból bújtak elő, a fejlődésük számára kedvező meleg időjárás következtében. Azelőtt is a talajban voltak, csak várták a megfelelő alkalmat a kifejlődésre. Különösen nem ártalmasak a növényekre, de jelenlétük mindenképpen zavaró. Az állatkák eltüntetésére javasolt az Actara 25 WG (permetezéssel) vagy a Basudin, ami egy általános talajfertőtlenítő szer. Ez utóbbit a földre kell szórni, majd öntözze meg. A kezelést ajánlott 2x elvégezni 10-14 nap különbséggel. Csak arra ügyeljen, hogy a permetezést ne zárt térben (lakásban) végezze, mert ártalmas lehet az egészségre.
Tisztelt Tordai József! Régen a timsót valóban használták, de én inkább az Actara nevű szert ajánlanám! Egy levél szert 10 liter vízbe kell feloldani és azzal beöntözni a növényt! Az élelmezésügyi egészségügyi idő és töménység: almatermésűek (alma, körte) levéltetvek, aknázómolyok, vértetvek 18–30 g/100 l víz 28 nap őszibarack levéltetvek 14–16 g/100 l víz 14 nap burgonya burgonyabogár 80 g/ha 7 nap paprika, paradicsom, uborka levéltetvek és üvegházi molytetű 10–40 g/100 l víz 3 nap káposztafélék (brokkoli, bimbóskel, fejeskáposzta, kelkáposzta, karfiol, kínai kel, karalábé) levéltetvek és földibolhák 20–60 g/100 l víz 7 nap dohánytripsz 200 g/100 l víz dísznövények nyugati virágtripsz 200 g/100 l víz napraforgó levéltetvek 60 g/ha 21 nap dohány levéltetvek 200 g/ha 14 nap vöröshagyma tripszek 200 g/100 l víz 7 nap őszi kalászosok (őszi búza, őszi árpa, tritkálé) levéltetű, gabonapoloska 80-100 g/ha, 160 g/ha 14 nap szőlő gyökértetű 30 g/100 l víz 14 nap c seresznye, meggy, szilva levéltetvek, aknázómolyok, cseresznyelégy 30 g/100 l víz 14 nap
Kedves Gabi! Szeretném megkérni, hogy ha lehetséges, akkor képeket is küldjön el nekünk. Ugyanúgy az Édenkertész sarkon belül; 3 képet csatolhat a képéhez. Ha láthatnánk, hogy miről is van szó, az sokat segítene!
A "felnyírást" csak felkopaszodott, elszáradt, csúnya ágak indokolhatják. Ideális esetben minden kerttulajdonos arra törekszik, hogy növényei TERMÉSZETES szépségükben, eredeti formájukat megőrizve díszítsék a kertet. Ha az ezüstfenyők hibátlan alakúak, miért kellene "megkopasztani" őket?? Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
A sebek lekezelésén túl sajnos nem sokat lehet tenni. A továbbiakban kötözéssel védeni lehet a kérget. Ha kérget körben lerágta a nyúl maradéktalanul, az a fa végét jelentheti, mert ezzel megszakította a tápanyagok gyökér felé áramlását. Üdvözlettel: Növényorvos