5551. Klívia: narancssárga csodanövény a lakásban
Amikor még kint minden szürke, hideg és ködös, akkor a lakásban virágzik a klívia, vagy más néven szobaliliom.
Amikor még kint minden szürke, hideg és ködös, akkor a lakásban virágzik a klívia, vagy más néven szobaliliom.
Ha a címet látva elkerekedtek a szemeid, mert nem igazán jutott még eszedbe, hogy ebben a helységben bármilyen növényt is tarthatnál, most megmutatjuk neked, hogy ez nem lehetetlen! Hiszen vannak olyan zöld és virágzó szépségek egyaránt, amelyek a nyirkos, párás fürdőszobai levegőben is jól érzik magukat. Itt az ideje, hogy végre élvezd a zöld környezetet fürdés vagy zuhanyozás közben is. Megmutatjuk, milyen szobanövények kedvelik az ilyen jellegű közeget. Ezek segítségével egészen különleges hangulatot varázsolhatsz a fürdőszobába. Ebben a bejegyzésben összegyűjtöttük, mi mindent érdemes tudni ezzel kapcsolatban.
Sokan küzdenek magas vérnyomással, szapora pulzussal. Ha nem szeretnénk rögtön gyógyszert szedni, érdemes kipróbálni a galagonyát, amelynek hatóanyagai serkentik a szív működését, a keringést; csökkentik a vérnyomást és a koleszterint.
Idén a járványhelyzet miatt az Alcsúti Arborétum március 1-ig biztosan zárva tart, így csak kevés esély van, hogy élőben is megcsodálhassuk a hóvirágokat.
Volt egy évekig gyönyörűen virágzó orchideám, amelynek megsárgult a levele és elszáradtak a gyökerei. Mutatjuk, ilyen esetben mit kell tenni!
Egyszerű megoldás lenne néhány magoncot kiemelni az erdőből, de mélyre hatoló gyökérzete miatt ez nem biztos, hogy sikerülni fog. Ha késő ősszel az érett terméseket megtisztítja, és kb. 3-4 cm mélyre elveti oda, ahol a bokrokat szeretné, nagyobb eséllyel várhatunk eredményt. A tavasz és a nyár folyamán locsolja rendszeresen. A túl sűrűn kelő növényeket ritkítsa meg.
Kedves Novák Róbert! 1. A szelídgesztenye (Castana sativa) nem különösebben érzékeny a talaj PH értékére, persze a szélsőséges értékeket nem bírja, de ez sok növényről elmondható. 2. Az ültető gödörbe én nagyon ajánlom a komposztált marhatrágyát! Nagyon meghálálja idővel! 3. Az endotiás kéregelhalás (Endothia parasitica [Murr.] Anders.) a gesztenye legsúlyosabb betegsége. A kórokozó a gesztenyefa ágait és törzsét fertőzi, a háncsot és a kambiumot pusztítja. Narancsvörös termőképletei a kérget áttörve fejlődnek ki. A fertőzések sérüléseken, de a villás ágelágázások kéreggyűrődéseiben minden látható sérülés nélkül is kialakulhatnak. A betegséget a fák koronájában a nyár folyamán elszáradt lombos ágak jelzik. Ezeken a száradt lomb a tél folyamán is rajtamarad. A betegség többnyire az idősebb ágakban és a törzsön lefelé terjed. A fertőzött részek fölött a fatest szárad, a kéreg repedezik és a korona pusztul. A fertőzés helye alatt erőteljes hajtások törnek ki. Ezek a lefelé terjedő kórokozónak legtöbbször már a következő évben áldozatul esnek, és az erdőállományokban vagy szórványban álló beteg gesztenyefák a száraz, seprűsödő ágaikkal jellegzetes képet mutatnak.
Üdvözlöm! A képen egy rózsameténg (Catharanthus roseus) látható.
Üdvözlöm! Igen, lehet! Tavasszal kell elvetni, amit egy cserépbe javaslok és mikor már 30-50 cm-es a növény, akkor lehet kiültetni a helyére. A szabadföldbe is szokták vetni, de ez így biztosabb módszer.
Üdvözlöm! Sajnos pár éve megjelent nálunk ez az invazív állat, ami nagy pusztítást tud végezni! Hatékony szer az Actara és a Mospilan. A kezelést hetente kell végezni, összesen 4-5 ször! A tél végén (februári enyhébb napokon) Agrollal kell permetezni, mert ez az olajos szer elpusztítja a petéket.