5566. Robotokkal vizsgálják a világ legnagyobb jéghegyét
Távirányítású vízalatti robotokkal vizsgálják brit tudósok, hogy milyen környezeti hatásai vannak az A68A elnevezésű óriási jéghegy szétdarabolódásának.
Távirányítású vízalatti robotokkal vizsgálják brit tudósok, hogy milyen környezeti hatásai vannak az A68A elnevezésű óriási jéghegy szétdarabolódásának.
Kissé kócos, virágos és letisztult - mutatunk néhány gyönyörű ajtó kopogtatót, amivel tavaszi hangulatot csempészhetünk az otthonunkba.
A díszkertek kialakítása egy rendkívül összetett kérdéskör, hiszen rengeteg különféle kérdésben kell döntenünk úgy, hogy közben megannyi apróságra odafigyelünk. Ne tegyük a tűző napra az árnyékkedvelő növényeket, úgy rendezzük el a sziklakertet, hogy minden elég fényt kapjon, a cserjék, örökzöldek és egyebek összeválogatásakor pedig lényeges tisztában lenni az adott fajták méreteivel, növekedési sajátosságaival és így tovább.
Rengeteg mindent tudnia kell az eb neveléséről és gondozásáról annak, aki szeretne örökbe fogadni vagy vásárolni egyet házőrzés céljából. Ha a választás előtt álló személy nem érzi magát eléggé felkészültnek, nyugodtan felkeresheti a kutyazona.hu weboldalt, ahol minden fontos információt meg lehet találni a témában.
Akkor lesz szép, bokros a rózsánk, ha visszametsszük. Összegyűjtöttük a legfontosabb tanácsokat.
A tölcsérjézmin (Diapladenia sp.) a napos, félárnyékos, meleget helyet, nedves talajt kedveli. Túl alacsony páratartalmú szobában levelei összesodródnak, virágai lehullanak. Érdemes kavicsrétegből párologtató felületet készíteni a cserepe köré, és azt locsolni, hogy a túl száraz levegőt elkerüljük.
A pálmaliliom nem igényes növény, nem jellemző rá a betegeskedés sem. Előfordulhat viszont, hogy az öntözéssel lehet valami gondja. Mint a kevés víz, de a túlöntözés is okozhat ilyen tüneteket. Az alábbi cikk alapján érdemes megvizsgálni a gyökérzetét, és átültetni ha szükséges.
A föld felszínén megjelenő penész valószínű, hogy a túlöntözés jele. Ezt elősegítheti, ha a talaj tömött, tápanyagban gazdag. A két öntözés között- főleg télen- érdemes hagyni, hogy a föld felső része kiszáradjon, s csak akkor locsolni. Az is segíthet, hogyha nem a talajra, hanem a növény alatti tálcába öntözünk.
A talajlakó kártevők ellen két készítmény engedélyezett, mégpedig a Basudin 10 G és a Diazinon 10 G rovarölő granulátumok, melyeknek ugyan az a hatóanyaguk (diazinon). Vetés vagy palántázás előtt egyszerűen a föld felszínére (vagy a komposztdomb felső rétegébe)kell szórni 5 g/nm adagban. Az említett készítmények hatása hosszú (2-3 hónap), ezért korai zöldségféléknél és korai burgonyában nem szabad őket alkalmazni. Télen a pajorok mélyebbre vándorolnak, ilyenkor nem érdemes ellenük védekezni, a tavaszi felmelegedéssel ők is feljebb húzódnak, akkor kell kiszórni a granulátumot.
Igen, valószínű, hogy a hirtelen levegőváltozás okozott egy kisebb sokkhatást a hibiszkusznak és a meleg miatt hullajtja el a leveleit. Ha visszametszve a padláson telelteti a virágot, majd jövő tavasszal ismét a szabadba viszi, akkor még erősebb és gazgagabban virágzó hibiszkuszbokrot remélhet.