5576. Fűtés télen: ezért nem szabad eltüzelni a bútorlapot
Napjaink legsúlyosabb környezet-egészségügyi problémája a rossz levegőminőség, elsősorban a levegőben szálló apró részecskék magas koncentrációja.
Napjaink legsúlyosabb környezet-egészségügyi problémája a rossz levegőminőség, elsősorban a levegőben szálló apró részecskék magas koncentrációja.
Egy igazán gyerekbarát kert jóval több annál, hogy van a kertben trambulin, felfújható medence és hinta.. Összegyűjtöttünk 5 tippet, amitől a kertünk igazi gyerekparadicsom lehet.
Ősszel is, de különösen tavasszal jól észrevehető a föld felületén lévő szürkés, filcszerű réteg, amely kezdetben csak körülöleli, de az idő előrehaladtával már fojtogatja is a füvet. Ez a réteg a fűnyírás után a talajon hagyott fűmaradványokból, elhalt növényrészekből áll, mely szép lassan meggátolja a fejlődő füvek lélegzését, tápanyaghoz jutását.
Folyamatos stressz és rohanás jellemzi az átlagember mindennapjait, amiből remek kiszakadási lehetőséget nyújt a görög nyaralás busszal. A busszal való nyaralásnak, különösen a hosszabb lélegzetvételű, külföldi kiruccanásnak megvan a maga bája, viszont tagadhatatlan, hogy lelkileg fel kell készülni az akár napokig is tartó út kihívásaira.
Az ékszerről elsősorban azok a tárgyak jutnak eszünkbe, amit magunkon hordunk. Ennél azonban több, hiszen nem csak szépséget és eleganciát sugároz, hanem többletinformációt hordoznak magában. Hogy az ékszerbe zárt titkainkat megosztjuk valakivel, vagy lelkünk mélyén őrizzük, mindenkinek a saját belátására van bízva.
Tisztelt Kérdező! A növény neve Maranta leuconeura 'Fascinator' (nyílgyökér). A képek alapján valószínűleg túlöntözés okozhatja a tüneteket. A növény egyébként a meleg, félárnyékos, párás helyet kedveli. Nem szereti ha közvetlen napfény éri folyamatosan (ettől a levelei fakulnak) illetve a túlöntözést sem tűri jól, de azt sem, ha a földlabdája kiszárad. Fontos, hogy lágy, szobahőmérsékletű vízzel öntözzük, mert a kemény vízre szintén érzékeny. Tisztelettel: Mezős Balázs
Nagyon úgy néz ki, mintha túlöntözted volna, esetleg a törzs rothadásnak indult belül. A yucca a törzsében tárolja a vizet, ne tévesszen meg, ha picit már szikkadt a talaj. Esetleg ültesd át, hátha vmi féreg rágja alulról. Yucca gondozása: Mély, jó vízáteresztő képességű tartóra van szüksége, melyben nyáron kitehetjük a szabadba.Fényigény: A lehető legtöbb fényt kapja, lehetőleg egy déli fekvésű ablak elé. A közvetlen napsütést is elviseli.Hőigény: Átlagos meleg, télen legalább 7 °C.Vízigény: Tavasztól őszig öntözzük bőven, télen ritkábban. Páratartalom: A yuccának nem árt a száraz levegő, de meleg időben permetezzük, vagy zuhanyoztassuk le. Ezzel védjük a fertőzések ellen is.Betegségek: A szürkepenésztől, másnéven botritisztől óvjuk (ez a betegség az elhalt növényi részeket támadja meg), amely a túlöntözéstől vagy a rossz levegőztetéstől jelentkezhet.
kedves Érdeklődő! Sajnos nem tudom, hogy hogyan tartja, ezért inkább általános tanácsot adnék, hogy mit igényel: VirágzásEgy évben egyszer, két hónapon át virágzik. Az 5-8 cm hosszú virágszár a levélrózsából nő ki. A fellevelek rózsaszínek, legyezőt formálnak, a virágzat 10-15 cm hosszú.A virágok a húsos fellevelek közül bújnak elő. Elnyílásuk után a virágzat még díszlik egy ideig, majd a növény elpusztul.ÁpolásFejletlen Gyökérrendszere miatt (a vadonban a fákra kapaszkodik vele) kis cserépben is tartható. Földje legyen morzsalékos, eressze át a vizet. Használjuk tőzeg, lombföld és durva kavics vagy perlit keverékét.Ne öntözzük túl!A szakállbromélia öntözése odafigyelést igényel, mert gyökérrendszere kicsi, és egyszerre csak kevés vizet vesz fel. Virágzás után a levélrózsa mindig elpusztul, de a növény tövénél képződő sarjak a következő évben már virágozhatnak. A SIKER TITKAGondozásKönnyen gondozható növény, elég jól alkalmazkodik a körülményekhez, de meghálálja a figyelmet.Kora tavasszal ültessük át másik edénybe a gyökeres sarjakat. Használjuk tőzeg, lombföld és durva kavics vagy perlit keverékét. Az új növényeket tartsuk meleg, párás környezetben - a következő évben talán már virágot hoznak.Locsolás, tápoldatA vizet mindig nagyon óvatosan adagoljuk. A levéltölcsér feltöltésére, illetve a rendszeres permetezésekhez csak állott vizet használjunk. A szakállbroméliát naponta permetezzük, főleg akkor, ha nagyon napos helyre került. A növényt havonta egyszer locsoljuk híg tápoldattal.ElhelyezésA szakállbromélia számára biztosítsunk annyi szórt fényt, amennyit csak lehet - de soha ne tegyük ki a nyári nap perzselő sugarainak, mert a növény rosszul viseli a forróságot és a tól erős napsugárzást.A növény nem bírja a hideget, lehetőleg tartsuk 18°C-24 °C-on.
Üdvözlöm! A kép alapján nekem afrikai ibolyának tűnik, erősen fényhiányos állapotban. A fény hiánya miatt nyúlt így meg és lett ilyen kusza. Ajánlom figyelmébe egy korábbi részletesen taglaló cikkünket: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/afrikai-ibolya-nevelese-gondozasa/3518/
A mentának kártevője kevésbé akad, de megtámadhatja a mentarozsda, amelyik megtizedeli az állományt. A rovarok közül a takácsatka szívogatása tehet kárt. A takácsatka megjelenésével elsősorban télen a meleg, száraz levegőjű lakásokban kell számolni. E szívókártevők jelenlétére elsősorban a levélnyeleknél megjelenő pókhálószerű szövedék, valamint a levelek kifakulása utal. Ha ezt tapasztaljuk, akkor egy nagyítóval vizsgáljuk meg a gyanús levél fonákját. Ha apró, fekete, lassan mozgó pontot találunk, akkor lehet bekeverni az atkaölő permetszert. (Én rendszerint Agrol Plusz-os oldatba keverem a Sanmite 20 WP atkaölőt, és teszek bele egy kevés Karate kontakt hatású rovarölőt is.) Mivel ez a szer nem szívódik fel a növényben, hanem az élősködőkkel érintkezve fejti ki a hatását (ún. kontakt szer), a mentalevelének a fonákját is alaposan le kell permetezni. Általában érdemes megismételni a kezelést 2 hét múlva.