5576. Fűtés télen: ezért nem szabad eltüzelni a bútorlapot
Napjaink legsúlyosabb környezet-egészségügyi problémája a rossz levegőminőség, elsősorban a levegőben szálló apró részecskék magas koncentrációja.
Napjaink legsúlyosabb környezet-egészségügyi problémája a rossz levegőminőség, elsősorban a levegőben szálló apró részecskék magas koncentrációja.
Egy igazán gyerekbarát kert jóval több annál, hogy van a kertben trambulin, felfújható medence és hinta.. Összegyűjtöttünk 5 tippet, amitől a kertünk igazi gyerekparadicsom lehet.
Ősszel is, de különösen tavasszal jól észrevehető a föld felületén lévő szürkés, filcszerű réteg, amely kezdetben csak körülöleli, de az idő előrehaladtával már fojtogatja is a füvet. Ez a réteg a fűnyírás után a talajon hagyott fűmaradványokból, elhalt növényrészekből áll, mely szép lassan meggátolja a fejlődő füvek lélegzését, tápanyaghoz jutását.
Folyamatos stressz és rohanás jellemzi az átlagember mindennapjait, amiből remek kiszakadási lehetőséget nyújt a görög nyaralás busszal. A busszal való nyaralásnak, különösen a hosszabb lélegzetvételű, külföldi kiruccanásnak megvan a maga bája, viszont tagadhatatlan, hogy lelkileg fel kell készülni az akár napokig is tartó út kihívásaira.
Az ékszerről elsősorban azok a tárgyak jutnak eszünkbe, amit magunkon hordunk. Ennél azonban több, hiszen nem csak szépséget és eleganciát sugároz, hanem többletinformációt hordoznak magában. Hogy az ékszerbe zárt titkainkat megosztjuk valakivel, vagy lelkünk mélyén őrizzük, mindenkinek a saját belátására van bízva.
Kedves Márti! A nagyobb kertészeti árudákban érdemes érdeklődni, vagy akár rendelhet is, pl innen: http://www.sieberz.hu/termek/ibolyas-csillaghagyma-knofi-3/vagy innen: http://www.viraghagyma.com/oszi-viraghagymak/egyeb-oszi/ipheion-szinkeverek-ibolyas-csillaghagyma
Kedves Ágnes, gyakori kérdés ezért cikket írtunk róla: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/gondozas-es-apolas/leggyakoribb-muskatli-tartasi-hibak/4732/
Kedves Mária! Látatlanban nagyon nehéz diagnosztizálni, de valószínű, hogy a nagyon száraz és enyhe tél következményeképpen valamely gomba faj pusztíthatja a fát! Javaslom a permetezést széles hatásfokú gombaölő szerrel, kontakt és felszívódó formában is, illetve valamilyen erős rovarölőt is keverjen bele a permetszerbe!
Kedves Nelly! A hellyel nincs semmi probléma, kellő fénymennyiséget kap. Viszont a lombvesztés két okra vezethető vissza, az egyik. A fa 2 hónapja egy fűtött lakásba került a kertészeti körülmények közül, ahol a kellő hőmérséklet és páratartalom arányban volt. Télen a lakás pártartalma a fűtés hatására szinte naponta ingadozik (nem keveset!) a növény erre úgy reagál, hogy eldobja bizonyos lombmennyiségét, ez természetes folyamat (aklímatizálódik). A növény ezt egy évben kétszer szenvedi el tavasszal a fűtési szezon végén és ősszel a fűtési szezon kezdetekor. Tehát a növény próbálja megszokni az adott lakás klímáját ez eltarthat egy ideig, növénye válogatja. Ha van rá mód ajánlom, hogy az éjszakai fagyok elmúltával tegye szabadba félárnyékba őszig, így kellően erős és jó kondiba lévő fát kap és télen már nem veszi ilyen "zokon" a fűtés kezdetet és véget. A kéthetente egy alkalommal való tápoldatozást és egy tavaszi átültetést javaslok egy friss ültetőközegbe. További kérdéseit szívesen megválaszolom. Üdvözlettel: Hirth János
Üdvözlöm! A képen egy boróka van, ami megnő 3-5 méter magasra és kb 2-3 m szélesre.