5576. Fűtés télen: ezért nem szabad eltüzelni a bútorlapot
Napjaink legsúlyosabb környezet-egészségügyi problémája a rossz levegőminőség, elsősorban a levegőben szálló apró részecskék magas koncentrációja.
Napjaink legsúlyosabb környezet-egészségügyi problémája a rossz levegőminőség, elsősorban a levegőben szálló apró részecskék magas koncentrációja.
Egy igazán gyerekbarát kert jóval több annál, hogy van a kertben trambulin, felfújható medence és hinta.. Összegyűjtöttünk 5 tippet, amitől a kertünk igazi gyerekparadicsom lehet.
Ősszel is, de különösen tavasszal jól észrevehető a föld felületén lévő szürkés, filcszerű réteg, amely kezdetben csak körülöleli, de az idő előrehaladtával már fojtogatja is a füvet. Ez a réteg a fűnyírás után a talajon hagyott fűmaradványokból, elhalt növényrészekből áll, mely szép lassan meggátolja a fejlődő füvek lélegzését, tápanyaghoz jutását.
Folyamatos stressz és rohanás jellemzi az átlagember mindennapjait, amiből remek kiszakadási lehetőséget nyújt a görög nyaralás busszal. A busszal való nyaralásnak, különösen a hosszabb lélegzetvételű, külföldi kiruccanásnak megvan a maga bája, viszont tagadhatatlan, hogy lelkileg fel kell készülni az akár napokig is tartó út kihívásaira.
Az ékszerről elsősorban azok a tárgyak jutnak eszünkbe, amit magunkon hordunk. Ennél azonban több, hiszen nem csak szépséget és eleganciát sugároz, hanem többletinformációt hordoznak magában. Hogy az ékszerbe zárt titkainkat megosztjuk valakivel, vagy lelkünk mélyén őrizzük, mindenkinek a saját belátására van bízva.
A díszkáposzta az utóbbi évek egyre divatosabbá váló őszi-téli dísze. Ezt nem csak külalakjának köszönheti, hanem viszonylag egyszerű tartásának is. Virágágyba vagy dézsába is ültethető 25 cm-es tőtávra. Külön gondozást nem is igényel. A fagyokat is jól viseli, s a többi kétnyári dísznövényhez hasonlóan az áttelelt növény, a második év május-júniusában virágzik. (Díszítőértéke természetesen a leveleiben rejlik.) <p>A hétvégén (2005. okt 15-16) kerül megrendezésre a Kertészeti Egyetemen az őszi dísznövénykiállítás, ahol a krizantém mellett valószínű a káposztából lesz legnagyobb a választék.
A kiöregedett fikusz légbujtással szaporítható. Mivel egy kis gyakorlat kell hozzá, inkább gyakorlott hobbikertészeknek ajánlott. Válasszunk ki egy 1-3 cm közötti, egészséges ágat, húzzuk le a külső héjréteget 1 cm-es sávban - elvileg itt kezd el majd gyökeresedni. Ezután nedves tőzeget kell helyezni a vágási felültre, majd az egészet műanyag fóliával körbe kell kötözni. Mikor elég gyökeret eresztett metszük el az ágat és ültessük át cserépbe a fikuszt.
Valóban, árnyékban a gyep alulmarad a mohával szemben, ezért érdemes árnyéktűrő növényeket telepíteni. Ezek lehetnek árnyéktűrő évelők, ezek között is vannak lombhullatok és télen is lombosak. Ezek viszont kevésbé bírják a taposást, viszont virágzásukkal plusz díszt visznek a kertbe.
Én még az idei átültetést javasolnám, mivel a fa még nem gyökeresedett be, ha idén még átültetésre kerül, az kisebb stressz neki, mintha már egy begyökeresedett fát kéne kiásni és újra elültetni. Október végéig, ill. amíg a talaj nincs átfagyva átültetheti a fácskát.
Annak csak örülhetünk, ha a kertünkben minnél több állatfaj feltűnik, a gyíkok ottléte arról árulkodik, hogy a kert valamennyire megőrizte természetes arcát, s ezt érdemes is megtartani, ha hosszas gyíkvendégeskedésre számítunk. Az ételkínálat valószínű megfelelő számukra, esetleg folyamatos vízutánpótlásról gondoskodhatunk. Hazánkban egyébként 15 hüllő faj él, s mindnyájuk védett.