5586. Már nő a medvehagyma a Bakonyban
A jó idő megérkeztével egyre több, a természetben előforduló gyógynövénnyel találkozhatunk a kirándulások során. A tési domboldalon többek között zsenge medvehagymával is találkozhatnak a kirándulók.
A jó idő megérkeztével egyre több, a természetben előforduló gyógynövénnyel találkozhatunk a kirándulások során. A tési domboldalon többek között zsenge medvehagymával is találkozhatnak a kirándulók.
A cserépban tartott jácint, amint elvirágzott kiültethető a kertbe vagy a balkonládába, de nem azonnal. Mutatjuk, mit kell tenni!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) felhívja a lakosság és az önkormányzatok figyelmét arra, hogy az éjszakai életmódot folytató, védett keleti sün előszeretettel választja telelő-, majd nappali búvóhelyül a kertekben, parkokban felhalmozott lomb- és rőzserakásokat. A nőstények itt is ellenek, ezért az óvatlanul végzett kertrendezés könnyen teljes családok pusztulását is okozhatja.
Onnantól kezdve, hogy a legifjabb családtag elindul, apró felfedezővé avanzsálva kutatja át a lakást és a kertet újabb és újabb kalandokat keresve. Míg a belső térben a sarokvédőkkel, a leszabályozott fiókokkal és lezárt szekrényajtókkal valamennyire háríthatók a balesetveszélyes helyzetek, az udvaron egy kicsit komplikáltabb ennek megoldása. Éppen ezért lényeges, hogy tudatosan, a részletekre is odafigyelve alakíts ki egy gyermekbarát kertet, ahol bátran játszhat a gyerkőc anélkül, hogy veszély leselkedne rá. Lássuk, milyen szempontokat érdemes ehhez figyelembe venni!
Mielőtt tavasszal nekiállunk a metszésnek, élezzük meg a metszőollót. Mutatjuk, házilag hogyan kell!
Szederatka okoz ilyen tüneteket, a károsított résztermések nem színesednek. Már nem lehet ellene védekezni, mert a mikroszkopikus atkákat a résztermések között nem éri el a permetezés, és a szerek várakozási ideje is hosszabb. Hatékonyan csak atkaölő szerrel lehet ellene küzdeni, jövő évben, virágzás kezdetekor, 10-12 naponta. Üdvözlettel: Növényorvos
A fűszerillatú kasszia levél sárgulása, levélhullása tápanyag- illetve talajproblémákra vezethető vissza. Mindenesetre egy talajcsere megoldhatja a fenti problémát. A tüneteket nyomelemhiány is okozhatta, amire legfeljebb lombtrágyázás adhat megoldást (talaj só tartalmát nem növeli tovább). Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Az életbogyó cserje félárnyékba való, nem szereti a tűző napfényt. Szerintem tápanyag hiány lehet a fejlődés megállás oka. Javaslom, hogy szerves- vagy műtrágyával pótolja az esetlegesen hiányzó elemeket!
Üdvözlöm! Sok oka lehet, elképzelhető, hogy tápanyag hiánya van, adjon neki általános tápoldatot hetente. A talaj szerkezetet is lehet, hogy javítani kell, esetleg tőzeggel a gyökér körül dúsítsa fel. Illetve azt javaslom, hogy Champion nevű gomba és baktérium ölő szerrel permetezze le. Remélem, hogy látatlanban sikerül segítenem.
Kedves Marylou! Az első képen egy flamingóvirág (Anturhinum), a másodikon szerintem egy Bromélia és a harmadikon egy viaszvirág (Hoya) látható. Igen eléggé harc edzettek, ez látható! Mellékelek egy linket, azon mindegyik rajta van: http://banhill.hu/lilomama/flowers.html