5626. Torma ára a piacon húsvét előtt 2021-ben
Csípős, reszelt torma nélkül elképzelhetetlen a húsvéti reggeli. Megnéztük mennyibe kerül a torma a piacon 2021-ben.
Csípős, reszelt torma nélkül elképzelhetetlen a húsvéti reggeli. Megnéztük mennyibe kerül a torma a piacon 2021-ben.
Rövidesen megérkezik a tavaszi felmelegedés, és el kell kezdeni a megújító munkálatokat. Ez egészen pontosan a gyepszellőztetést és a tavaszi indító tápanyagozást fogja jelenteni.
A szalmabálákbók kirakott ágyásban zöldségek, virágok és fűszernövények is termeszthetőek. Mutatjuk, mire kell figyelni!
Amikor felújítjuk otthonunkat vagy esetleg az alapoktól építkezünk, a kerti világítás nem tartozik az elsődleges tervezési feladatok közé, mivel nagyon könnyű utólag is kivitelezni. Hatalmas variációs lehetőségének köszönhetően pedig rendkívül sokféleképpen és kreatívan rendezhetjük be a kertet, hogy meghitt hangulatot varázsolhassunk egy késő nyári estén. Íme 4 remek ötlet, amelyekkel dekoratív megjelenést kölcsönözhetünk kertünkbe!
Hőszivattyú használatával függetleníthetjük magunkat a gázhálózattól, ugyanis a fűtést, a melegvíz-előállítást vagy akár a hűtést is egy az egyben meg lehet oldani ezzel a készülékkel. Elfelejthetjük a magas gázszámlákat, és egy megújuló energiára épülő megoldással fűthetjük a házunkat. Ráadásul nem is akárhogy, ugyanis a levegőben és a talajban rejlő (megújuló) energiát hasznosíthatjuk ezáltal.
Nem igényel öntözést az őszi csapadék elegendő nekik. A hagymások alapból nem szeretik a sok vizet. Virágzáskor lehetséges az öntözés de csak mértékletesen
A levélsárgulás és levélhullás oka valószínűleg tápanyaghiány, főleg nitrogén és/vagy túlöntözés (nem kell minden nap öntözni). Ritkán, kevés vízzel és lehetőleg tányérba öntve, felszívatva kell öntözni, tápoldatozni.
Kedves Érdeklődő! Nem tudom, hogy mikor szokták metszeni, hogyan öntözik, de ha az alábbiakat betartják, virágozhat újra növényük: A hortenzia árnyékos, hűvös helyen fejlődik megfelelően, nem bírja a tűző napot. Nyáron is legyen a földje mindig nedves, ne hagyjuk kiszáradni. Ne csapvízzel öntözzük, ehhez csak lágy vizet vagy esővizet használjunk. Áprilistól a nyár végéig hetente egyszer adjunk neki tápoldatot, amelyben literenként 2 gramm nitrogén-foszfor-kálium tartalmú tápsó van. Októbertől folyamatosan csökkentsük az öntözést és a tápoldatozást. Télen takarjuk be a hortenzia tövét, hogy védjük az erősebb fagyoktól. A többéves bokrokat metsszük vissza 40 cm-esre, hogy új hajtásai fejlődjenek, és dúsabb legyen. A hortenzia a rendszeres metszéstől gazdagon virágzik. Ne ősszel vágjuk vissza, mert az üreges szárába befolyó víz megfagyva kárt tehet a növényben, inkább tavasszal metsszük vissza.
Ha túl sok alma van a fán a gyümölcs apró marad, kézzel vagy hormonhatású szerekkel végzett ritkítása szükséges lett volna. Arra kell törekedni, hogy a gyümölcs legalább 70 mm átmérôjû legyen. De természetesen az idei aszályos időjárás is befolyásolta a gyümölcsök méretét.
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell. Részletek a cikkben: http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/kertepites-szaradas-didimaszcella-tuja/2198/