561. Spárgával töltött lepényhal: Kaldeneker kitálal - videórecept
A spárgával töltött lepényhal fenséges eledel és még egészséges is - állítja Kaldeneker György, tévészakács; márpedig ő csak tudja.
A spárgával töltött lepényhal fenséges eledel és még egészséges is - állítja Kaldeneker György, tévészakács; márpedig ő csak tudja.
A gyümölcsfogyasztásról legtöbbünknek nem a pálinkaivás jut eszébe, pedig ez a különleges ital - nem csak részben - 100%-ban gyümölcsből készül!
A-vitamin kell a növekedéshez, így bevitelére még nagyobb szükség van a várandósság és szoptatás időszakában. Hogyan szerezzük be?
Ígéretes bizonyítékunk van arra, hogy a bogyós gyümölcsök (áfonya, ribizli, egres, málna, szeder, szamóca, kökény, csipkebogyó) már kis mennyiségben fogyasztva is csökkenti a daganatok kockázatát!
Hogyan válasszunk a több ezres növénykínálatból? A New Garden kertészet mintakertekkel és online növénykeresővel ad ötleteket. Videó!
Az ananászt nem kell tűző napra tenni, de fontos, hogy világos legyen a szobában vagy erkélyen. Miután elültette az ananászüstököt 2-3 hét alatt kigyökeresedik, majd lombot nevel, s csak ezután lehet rábirni a terméshozásra.
A szúbogarak legszívesebben a legyengült fákat támadja meg. Ha már berágott a fába a vegyszeres védekezés hatástalan. Sajnos a károsított fát ki kell vágni és el kell égetni. Vgyszeres védekezést abban az esetben végezhetünk, mielőtt a szú berágna a kéregbe. Folyamatosan figyelnünk kell a szú rajzását (kétszer egy évben, május-júniusban és augusztus-szeptemberben) és többszöri célzott rovarölőszeres permetezést alkalmazni.
A cserszömörce (Cotinus coggygria) a szélsőségesen száraz körülményeket is elviseli, természetes populációi meszes, dolomitos kopárokon fordulnak elő. Nyirkosabb és kötöttebb talajon gyökerei könnyen megbetegszenek. <p>A vörös levelű változata kevésbé tűri a szárazságot.<p> Kötött, mészben szegény talajon káliumhiány fordulhat elő, ami okozhatja a levelek barnulását. Ilyen területeken mésztrágyázásra lehet szükség.
A porcsinrózsa (Portulaca grandiflora) ellenálló egynyári növényünk, meleg, száraz helyen is szinte gondozás nélkül megél. Tavasszal kell elvetni magját, elvirágzás után, magjait szétszórva saját maga biztosítja fennmaradását.
Ez a probléma egy egyszerű gyökérvizsgálattal megállapítható, a gyökerek a túl sok víz hatására bebarnulnak, felpuhulnak. Ilyen esetben távolítsuk el a beteg gyökérrészeket, ültessük át a növényt laza szerkezetű földkeverékbe. <p>Bövebben olvashat az öntözés fortélyairól alábbi cikkünkben: