5666. Támad az almalisztharmat! Hogyan védekezzünk ellene?
A gyümölcsöseket nemcsak a fagy károsította. Van olyan almafa, amelyen megjelent már a lisztharmat is!
A gyümölcsöseket nemcsak a fagy károsította. Van olyan almafa, amelyen megjelent már a lisztharmat is!
A fodros kelt egy pici konyhakertben, sőt cserépben is lehet termeszteni. Egy igazi szuperélelmiszer, ami tele van antioxidánsokkal és vitaminokkal, de mutatós levelei dísznövényként is megállják a helyüket. Mutatjuk, hogyan álljunk neki!
Hazánkban a cégalapítás egyik legnépszerűbb formája a korlátolt felelősségű társaság, azaz a kft. Nem véletlenül, hiszen ez a cégforma a többi lehetőséghez rengeteg előnnyel rendelkezik. Alapítása gyors és egyszerű, ráadásul kft.-t egyedül vagy többedmagunkkal is életre hívhatunk. És ez még nem minden!
A tavaszi lendülettel megérkeztek a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) paprika vetőmag teszteredményei is. A szakemberek 23 „tölteni való” étkezési paprika vetőmagjait vizsgálták a Szupermenta teszten. Két termék esetében gondok adódtak a csírázóképességgel, az ígértnél kevesebb magtömeg és magdarabszám miatt pedig hét esetben kezdeményezi fogyasztóvédelmi eljárás indítását a Nébih az illetékes társhatóság bevonásával.
A székhelyszolgáltatás egyre népszerűbb megoldásnak számít a hazai vállalkozások és cégek körében. Segítségével ugyanis nincs szükségünk arra, hogy cégalapításhoz saját ingatlannal rendelkezzünk. Sőt, a jól megválasztott székhelyszolgáltatás akár a teljes iparűzési adómentességet is garantálhatja.
Üdvözlöm! Általában a barna korhasztó gomba felelős a fatörzs korhadásáért. Az öreg fák esetében üti fel a fejét. Ez a gomba a cellulózt bontja elsősorban. JAvaslom, hogy a fertőzött részeket távolítsák el, majd fújják le gombaölő szerrel (pl.: Champion) és ha marad üreg a fában, azt pur-habbal fújják be. Az üreget a hab teljesen kitölti, a maradékot pedig vágják le egyszerűen.
Kedves Zsu! Azt javaslom, hogy mindenképpen a napos helyre tegyék a konyha kertet. Mi is csepegtetővel szoktuk megoldani, ez jó megoldás. Napközben is mehet az csepegtető rendszer, ha nagyon meleg van esetleg és több víz szükséges. Az általunk készített kertekben mindig így oldjuk meg! Érdemes tovább olvasni, az alábbi cikkekben hasznos infókat talál: Hogyan tervezzük meg konyhakertünket? Tervezzünk idén olyan konyhakertet, ami díszkertnek is jó lesz Növényszomszédok: fontos a jó párosítás Mi az a vetésforgó? Tervezzük meg a saját kertünket! - 2. rész
Kedves Olvasónk! A legtöbb kertészeti lerakatban megvásárolható. pl: http://kerteszetiarudagardony.hu/antirrhinum-tatika-oroszlanszaj/
Tisztelt Kérdező! Az első növény a Juniperus communis 'Depressa Aurea', a második a Laurocerasus rotundifolia. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Tamozsnyik! A legelején tisztázzuk a nevét. A képen egy sárkányfa (Dracaena) van. Szereti a 25 C körüli hőmérsékletet, a párát és a talaja legyen nedves mindig, de nem tocsogjon a víztől. A levélvég barnulása tipikus jelenség, ha nem kap elég fényt és száraz hűvösebb a levegő. Tehát: a visszavágást javaslom, még pedig úgy, hogy kb 20 cm-es darabokra vágja fel a levágott törzs darabokat és vízben gyökereztesse ki. A törzset az Önnek leg ideálisbb magasságban vágja le, ki fog hajtani.