5666. Támad az almalisztharmat! Hogyan védekezzünk ellene?
A gyümölcsöseket nemcsak a fagy károsította. Van olyan almafa, amelyen megjelent már a lisztharmat is!
A gyümölcsöseket nemcsak a fagy károsította. Van olyan almafa, amelyen megjelent már a lisztharmat is!
A fodros kelt egy pici konyhakertben, sőt cserépben is lehet termeszteni. Egy igazi szuperélelmiszer, ami tele van antioxidánsokkal és vitaminokkal, de mutatós levelei dísznövényként is megállják a helyüket. Mutatjuk, hogyan álljunk neki!
Hazánkban a cégalapítás egyik legnépszerűbb formája a korlátolt felelősségű társaság, azaz a kft. Nem véletlenül, hiszen ez a cégforma a többi lehetőséghez rengeteg előnnyel rendelkezik. Alapítása gyors és egyszerű, ráadásul kft.-t egyedül vagy többedmagunkkal is életre hívhatunk. És ez még nem minden!
A tavaszi lendülettel megérkeztek a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) paprika vetőmag teszteredményei is. A szakemberek 23 „tölteni való” étkezési paprika vetőmagjait vizsgálták a Szupermenta teszten. Két termék esetében gondok adódtak a csírázóképességgel, az ígértnél kevesebb magtömeg és magdarabszám miatt pedig hét esetben kezdeményezi fogyasztóvédelmi eljárás indítását a Nébih az illetékes társhatóság bevonásával.
A székhelyszolgáltatás egyre népszerűbb megoldásnak számít a hazai vállalkozások és cégek körében. Segítségével ugyanis nincs szükségünk arra, hogy cégalapításhoz saját ingatlannal rendelkezzünk. Sőt, a jól megválasztott székhelyszolgáltatás akár a teljes iparűzési adómentességet is garantálhatja.
3 az 1-ben könyvet nem igazán tudok Önnek ajánlani. A Cser Kiadó témakörönként megjelentetett jól használható könyveket, ezeket tudnám javasolni. <p>Lombos fák, cserjék címmel pedig a Botanika kiadó jelentetett meg 4. kiadásban az új fajták leírásával bővített könyvet.
A tulipánok és sok más hagymás növénynél fontos, hogy 2-3 évente elvirágzás után vegyük fel hagymáikat a földből, szárítsuk ki, és hűvös helyen ´nyaraltassuk´, majd ősszel ültessük el őket. A következő évben ismét teljes pompával fognak virítani.
A borókaféléket a magvetésen kívül őszi hidegágyi vagy téli üvegházi duványozással lehet szaporítani. Tavasszal is lehetséges a szaporítás: áprilisban-májusban a friss hajtásról szedett dugvány még ugyanabban az évben meggyökeresedhet. A rosszul szaporodó fajtákat üvegházakban oltják.
A közönséges dió meleg- és fényigényes. Mélyrétegű, tápdús nem túl nedves talajt kedvel. Az átültetést és a metszést rosszúl tűri. Amennyiben több környezeti elvárásában is hiányt szenved, könnyen előfordul, hogy nem fejlődik rendesen.
Valószínű a diófáját a dió gnomóniás betegsége támadta meg, amely 3-4 mm-es barna szegélyű foltok megjelenésével kezdődik, amelyek később felfedezhetők lesznek a hajtásokon majd a gyümölcs húsán(zöld külső burkán) is.<p> A fertőzési források a lehullott levelek, ezért is érdemes ezt ősszel elégetni. Ha ez elmarad, az eredményes védekezéhez a lombot fertőtleníteni kell, lombhullás után DNOC, benomil vagy tiofanát-metil hatóanyag-tartalmú szerekkel kell permetezni.