566. Lassan kikerül a paradicsom a fólia alól
Hétről-hétre csökken a paradicsom ára a nagybanin, de paradicsomeltevéssel még pár hónapot várni kell. Piaci árles 2008. május közepén.
Hétről-hétre csökken a paradicsom ára a nagybanin, de paradicsomeltevéssel még pár hónapot várni kell. Piaci árles 2008. május közepén.
A Bricostore ötleteket ad álmaink kertjének megvalósításához. Segítséget nyújt azoknak, akik ápolt és szépen gondozott kertre vágynak, akik tanácsokat szeretnének kapni a kerti munkálatokhoz és az ehhez való felkészüléshez.
Mit ünneplünk Orbán nap alkalmából? Hol borozhatunk a borszezon első hétvégéjén? Az édenkert.hu összegyűjtötte a lehetőségeket!
Igazi különlegességet kínálunk: a radicchio márványozott bordó levelei varázslatos látványt kölcsönöznek a salátáknak, ráadásul ízük is remek.
A sóska az a növény, amelyre csak kis mértékben hatott az élelmiszerárak emelkedése. Táplálkozási értékét nagy C-vitamin- és kiemelkedő vastartalma adja, ezért ideális a vérszegények számára. Piaci árles május 3. hetében.
A Kivi házilag történő szaporítására nehéz. A hajtások gyökereztetése körülményes, az apró, fekete magok sem csíráztathatók egykönnyen. Arra kell vigyázni, hogy a gyökerek az állott vízben ne induljanak rothadásnak. Minden esetre meg kell próbálni, mert sokaknak azért sikerült!
A bálványfa gyökérzete sebezhető, de ha nem sikerül eltávolítani maradéktalanul, könnyen újrasarjad. A Glialkát javaslom első körben. A 3,5 %-os koncentráció elegendő, a termőföld miatt. Édenkertész
A korallberkenyét csak alakító metszésben szokták részesíteni. A gömbkoronájú díszfáknál ez elmaradhatatlan. Az örökzöldeket is általában tavasszal ajánlott metszeni.
Minden édes illatú, nagy tömegben virágzó díszfa vagy cserje vonzza a méheket, de a virágzás néhány hete miatt nem érdemes lemondani a látványról, amit nyújtanak. Édenkertész
A problémának több oka is lehet. A muskátli igényli a sok napfényt és a meleget, de csak a félárnyékos helyen fejlődik szépen, mert gyökerei érzékenyek a nagy hőségre, hamar rothadásnak indulnak. A rendszeres tápanyag- és vízellátáson túl az elszáradt lombokat és a hervadt virágokat ki kell törni, a túlságosan növő hajtásokat vissza kell csípni. Figyelni kell az esetlegesen megjelenő kártevőkre és kórokozókra is, melyek a levelek foltosodását, vagy száradását okozhatják. A leanderek szaporításának legegyszerűbb és leggyakoribb módja a hajtások gyökereztetése. A magoncok akkor lesznek ültetésre alkalmasak, amikor már két levélkéjük van. Óvatosan ültessük mert a kis gyökér letörhet, megsérülhet. Ültethetjük a magokat egyből a földbe, állandóan nedvesen tartva előbb-utóbb kibújnak a földből a kis növények, de cserépbe vagy ládába is tehetjük a magokat, és amikor már néhány centisek, akkor szétültetjük őket. Édenkertész