566. Lassan kikerül a paradicsom a fólia alól
Hétről-hétre csökken a paradicsom ára a nagybanin, de paradicsomeltevéssel még pár hónapot várni kell. Piaci árles 2008. május közepén.
Hétről-hétre csökken a paradicsom ára a nagybanin, de paradicsomeltevéssel még pár hónapot várni kell. Piaci árles 2008. május közepén.
A Bricostore ötleteket ad álmaink kertjének megvalósításához. Segítséget nyújt azoknak, akik ápolt és szépen gondozott kertre vágynak, akik tanácsokat szeretnének kapni a kerti munkálatokhoz és az ehhez való felkészüléshez.
Mit ünneplünk Orbán nap alkalmából? Hol borozhatunk a borszezon első hétvégéjén? Az édenkert.hu összegyűjtötte a lehetőségeket!
Igazi különlegességet kínálunk: a radicchio márványozott bordó levelei varázslatos látványt kölcsönöznek a salátáknak, ráadásul ízük is remek.
A sóska az a növény, amelyre csak kis mértékben hatott az élelmiszerárak emelkedése. Táplálkozási értékét nagy C-vitamin- és kiemelkedő vastartalma adja, ezért ideális a vérszegények számára. Piaci árles május 3. hetében.
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola