566. Lassan kikerül a paradicsom a fólia alól
Hétről-hétre csökken a paradicsom ára a nagybanin, de paradicsomeltevéssel még pár hónapot várni kell. Piaci árles 2008. május közepén.
Hétről-hétre csökken a paradicsom ára a nagybanin, de paradicsomeltevéssel még pár hónapot várni kell. Piaci árles 2008. május közepén.
A Bricostore ötleteket ad álmaink kertjének megvalósításához. Segítséget nyújt azoknak, akik ápolt és szépen gondozott kertre vágynak, akik tanácsokat szeretnének kapni a kerti munkálatokhoz és az ehhez való felkészüléshez.
Mit ünneplünk Orbán nap alkalmából? Hol borozhatunk a borszezon első hétvégéjén? Az édenkert.hu összegyűjtötte a lehetőségeket!
Igazi különlegességet kínálunk: a radicchio márványozott bordó levelei varázslatos látványt kölcsönöznek a salátáknak, ráadásul ízük is remek.
A sóska az a növény, amelyre csak kis mértékben hatott az élelmiszerárak emelkedése. Táplálkozási értékét nagy C-vitamin- és kiemelkedő vastartalma adja, ezért ideális a vérszegények számára. Piaci árles május 3. hetében.
Kedves Amary! Elképzelhető, hogy a talajjal van baja, mert a laza tőzeges talajt kedveli. Javaslom, hogy ültesse át, és bőségesen öntözze 1-2 naponta.
Kedves Könyvesi Gyöngyi! Valószínű, hogy nem csak moníliáról volt szó, hanem a gutaütést előidéző kórokozók is közre játszottak a pusztulásban. Vannak alanyok, melyeknél kisebb eséllyel fertőz a betegség, és nagyon fontos a megelőzés: késő tavaszi, nyári metszés, eszközfertőtlenítés, vágási felületek, sérülések lekezelése. Az előző fa maradványait ki kell ásni és elégetni. Üdvözlettel: Növényorvos
Valószínűleg (viaszos) pajzstatvekről van szó; nem válogatós kártevők, majdnem minden szobai növényt meg szoktak fertőzni. Szívó kártevők, és nagyon gyorsan szaporodnak. A leginkább megfertőződött növényeket minél hamarabb távolítsa el, akár végérvényesen is. A kevésbé fertőzötteket, permetezze le Actara nevű rovarölő szerrel 3-4 alkalommal 7-8 napos időközzel. (A permetezés idejére vigye ki a növényeket a szabadba!) A permetléből a tövére is önthet egy keveset. Remélhetőleg a kezelés sikerrel jár majd.
Kedves Zsuzsa! A fénykép alapján arra gyanakszom, hogy a növényt erős napsütésben tette ki az erkélyre, és a szobai fényviszonyokhoz szokott vékony levélszövetet megégette a nap. A Bougainvillea némi edzés után jól bírja a napot (mediterrán országokban a szabadban él), de a szoktatásnak fokozatosnak kell lennie. Ha emiatt hullott le a levele, újra fog hajtani.
Kedves Jucek! A friss vetést (gyepszőnyegezést) is lehet trágyázni, javaslom a magas foszfor tartalmú műtrágya használatát a gyökeresedés elősegítése érdekében.