566. Lassan kikerül a paradicsom a fólia alól
Hétről-hétre csökken a paradicsom ára a nagybanin, de paradicsomeltevéssel még pár hónapot várni kell. Piaci árles 2008. május közepén.
Hétről-hétre csökken a paradicsom ára a nagybanin, de paradicsomeltevéssel még pár hónapot várni kell. Piaci árles 2008. május közepén.
A Bricostore ötleteket ad álmaink kertjének megvalósításához. Segítséget nyújt azoknak, akik ápolt és szépen gondozott kertre vágynak, akik tanácsokat szeretnének kapni a kerti munkálatokhoz és az ehhez való felkészüléshez.
Mit ünneplünk Orbán nap alkalmából? Hol borozhatunk a borszezon első hétvégéjén? Az édenkert.hu összegyűjtötte a lehetőségeket!
Igazi különlegességet kínálunk: a radicchio márványozott bordó levelei varázslatos látványt kölcsönöznek a salátáknak, ráadásul ízük is remek.
A sóska az a növény, amelyre csak kis mértékben hatott az élelmiszerárak emelkedése. Táplálkozási értékét nagy C-vitamin- és kiemelkedő vastartalma adja, ezért ideális a vérszegények számára. Piaci árles május 3. hetében.
Kedves Andrea! Ez egy kutyatej-féleség, a neve: Euphorbia umbellata.
Kedves Györgyi! A túlöntözés és a száraz levegő okoz ilyen tüneteket. A túlöntözés folyománya lehet a gombabetegség megjelenése. Javaslom, hogy tavaszig keveset öntözze (kb.: 7-8 naponta kevés víz) és világos napos helyre tegye. Champion nevű szerrel permetezze le, az a bacikra is hatásos! Az átültetést tavaszra ütemezze, milyenkor telel. Persze! Van kimondottan citrusféléknek forgalmazott tápoldat! Ezt gazdaboltokban, kertészetekben meg tudja venni! Tavasztól heti rendszerességgel javaslom a tápoldattal való öntözést!
Kedves Kriszta! A Bougainvillea a terv szerint járt el! :) Ilyenkor telel és amikor hűvösebb helyre bevisszük, akkor lehullajtja a leveleit és a virágait (ami szintén levél, fellevél, mint a mikulásvirágnál). Vissza kell vágni a hajtásaiból, nagyon kevés vízre van szüksége ilyenkor, arra azonban vigyázzon, hogy 6 C-nál ne legyen hidegebb, mert azt nehezen tűri. Tavasszal kezdje el bőségesen öntözni, illetve tápozni és nagyon gyorsan kihajt, összeszedi magát!
Kedves Brigitta! Igaziból ez egy eléggé ellenálló, szobabarát faj! Javaslom, hogy mindenképpen várja meg, amíg kiszárad a földje, addig semmiképpen se öntözze! Párásítani sem kell. ablak mellett jó helyen van és télen elég ha 7-10 naponta megöntözi. Egyébként jól tűri a szárazságot!
A közönséges aranyeső (Laburnum anagyroides) szaporításának legcélravezetőbb módja a magvetés, de bujtással is lehet próbálkozni. A sokszor hasonló néven emlegetett aranyfa (Forsythia) esetében ezzel ellentétben dugványozással érhetünk el nagyobb eredményt.